“SUÇLU, GİDEN VALİDİR!”
Haber
03 Mart 2021 - Çarşamba 17:11 Bu haber 1142 kez okundu
 
“SUÇLU, GİDEN VALİDİR!”
GÜNDEM Haberi
“SUÇLU, GİDEN VALİDİR!”

 Zonguldak’ın Karakum mevkiinde bulunan çekeklerin yıkılması ile birlikte açılan alana yapılan Manolya Park şehir dışından gelen bir müstecire kiralanmıştı. Yaklaşık 2,5 Milyon Lira harcanan Manolya Park o dönem beton yığını olduğu gerekçesiyle sıkça eleştirildi. Manolya Park’ın yanına yapılan Uzunmehmet Camii sebebiyle Manolya Park Projesi’nde değişikliğe gidilmesi ‘İsraf’ söylentilerini beraberinde getirdi. 
 O dönem Zonguldak Belediyesi’nin üstlenmediği Manolya Park Projesi Zonguldak İl Özel İdaresi uhdesinde yapılarak halkın kullanıma sunuldu. Alınan son karar gereği yıkımına başlanan Manolya Park’ta ki israf polemiğine Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli de katıldı. Manolya Park’ın yapımı öncesinde İl Genel Meclisi’nde kabul edilen projede günah keçisi ise Zonguldak eski Valisi Ali Kaban ilan edildi.
“PROJE YEŞİL ALAN AĞIRLIKLIYDI”
Konuya ilişkin açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Manolya Park’ta yaşananlardan Zonguldak eski Valisi Ali Kaban’ın sorumlu olduğunu dile getirdi. O dönem meclise getirilen ilk projenin yeşil alan ağırlıklı olduğunu dile getiren Karaveli daha sonra ise projede daralmaya gidildiğini belirtti. İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli yaptığı açıklamada, “Bu Manolya Park’ta yaşanan durumda suçlu olan giden Vali Ali Kaban’dır. Bu tip işlerde biz meclis olarak arada kalıyoruz. Karakum mevkii o zaman çok kötü haldeydi. Çekekler yıkılsın dendi. Her şey yıkıldı orada. Orada kodamanların yeri vardı. Bize ilk etapta yeşil bir proje verildi. 22 bin metrekare alanın neredeyse 20 bin metrekaresi yeşil alandı. Daha sonra projede daralmaya gidildi. Biz buraya yatırım gelsin diye uğraştık. İlimizin menfaati için biz projeye onay verdik. Biz o dönem kötü bir müteahhit denk geldi. Biz burayı o dönem belediyeye bırakalım dedik. O zaman belediye buraya proje yapmak istemedi. O dönemin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’a da Vali Ali Kaban talimat verdi. Yani kendisinin yapacağı bir şey yok. Projenin meclisten geçmesi ile Meclis Demirtaş’ı yetkilendirdi.” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “SUÇLU,, GİDEN, VALİDİR!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı