TAKIM DÜŞÜYOR…VEKİLLER VE BAŞKAN NEREDE?
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:02 Bu haber 4117 kez okundu
 
TAKIM DÜŞÜYOR…VEKİLLER VE BAŞKAN NEREDE?
SPOR Haberi
TAKIM DÜŞÜYOR…VEKİLLER VE BAŞKAN NEREDE?

Zonguldak Kömürspor’un Pazar günü Devrek İlçe Stadı’nda oynadığı ve 3-2 mağlup olduğu Kocaelispor karşılaşmasının ardından düşme-kalma durumunun son hafta belli olacak olması nedeniyle kırmızı-lacivertli taraftarlar adeta isyan etti. Takımın sahipsizliğinden yakınan Zonguldak Kömürspor sevenleri, ‘5 milletvekili, belediye başkanı’ nerede dediler.
Puan ya da puanlar için sahaya çıkan ancak 90+5’te yediği golle sahadan 3-2 mağlup ayrılan Zonguldak Kömürspor’un son haftayı en az 1 puanla kapatmanın ve kümede kalmanın hesaplarını yapıyor. Öte yandan, son hafta oynanacak Kocaelispor-Gümüşhanespor karşılaşması ise büyük önem arz ediyor. Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun’un Gümüşhaneli olması ise çeşitli soruları ve ihtimalleri akıllara getiriyor. 
Zonguldak Kömürspor’un düşme ihtimalinin konuşulması ile gözler bir kez daha maçlara dahi gelmeyen Zonguldak milletvekillerine ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a çevrildi. Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu, teknik heyet, futbolcular, az sayıda taraftar ve basın haricinde takımı kimsenin desteklememesi, oldukça önemli karşılaşmalarda dahi milletvekillerini tribünlerde görememek takımın sahipsizliğini bir kez daha ortaya koydu. 


BAŞKAN ALAN NEREDE?


Takımın doktorluğunu yaptığı zamanlarda saha kenarında büyük ölçüde destek sağlayan ancak belediye başkanı olmasının ardından adeta manevi alamda takıma sırt çeviren Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, tepki alanların en başında geliyor. En çok destek beklenenlerden biri olmasına rağmen, zaman zaman belli miktarlarda yaptığı desteklerle kalan ve bununla yetinen, elinden gelenin fazlasını ortaya koymayan Başkan Ömer Selim Alan tepki almaya devam ediyor. Ömer Selim Alan’ın bu sezon sadece birkaç kez maça gelmesinin ve özellikle kritik maçlarda bulunmamasının nedeni ise merak ediliyor.


VEKİLLER NEREDE?


Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın yanı sıra, Zonguldaklı Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Deniz Yavuzyılmaz, Ünal Demirtaş da takıma sahip çıkmayanlar arasında yer aldı. İktidar partisi milletvekilleri Türkmen, Uçar ve Çolakoğlu, zaman zaman yeni stadyum için girişimlerde bulunsalar da, takımın stadyumdan önce kümede kalmaya ihtiyacının olduğu hatırlatılıyor. Ayrıca, sezon boyunca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın dışında hiçbir vekilin müsabakalara gelmemesi ve maddi destek sağlamaması da oldukça eleştiri aldı. Taraftarlar durumu ‘Takım düşerken gelmediniz, seçim zamanı da gelmeyin’ diyerek değerlendirdi. Taraftarın haklı isyanı karşısında Zonguldak milletvekillerinin önümüzdeki sezon takıma sahip çıkması bekleniyor. 


HALK UYUYOR


Zonguldak Kömürspor belki de duyarsızlığın en üst safhada olduğu bir sezonu yaşıyor. Milletvekillerinin ve belediye başkanının yanı sıra, işadamlarının ve halkın büyük bir kısmı da uyumaya devam ediyor. Önceki sezonlarda on binlerce taraftara kucak açan ve şampiyonlukları ile büyük sevinç yaşatan kırmızı-lacivertliler, belki de en çok bu kadar yalnız bırakıldıkları bir sezon geçiriyorlar. Yönetimden memnun olmayanlar, takımı başarısız bulanlar ve daha birçok bahane ile Zonguldak Kömürspor’u görmezden gelenler, takımın düşme ihtimali karşısında ise yine aynı gerekçeleri öne sürüyorlar.

 

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAKIM, DÜŞÜYOR…VEKİLLER, VE, BAŞKAN, NEREDE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı