0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TCMB: Enflasyonu gıda yükseltti
TCMB: Enflasyonu gıda yükseltti
Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 13:35 Bu haber 2221 kez okundu
 
‘Töre’ oyunu ağlattı
BKM Tiyatro Ekibi Turgut Özakman’ın Yazdığı “Töre” adlı oyunu sahneledi
GÜNDEM Haberi
‘Töre’ oyunu ağlattı

BKM Tiyatro Ekibi Turgut Özakman’ın yazdığı Fedai  Madan’ın yönettiği, Mustafa okuyan’ın sahne amirliğini yaptığı, genel sanat yönetmenliğini ise Abdullah Bakır’ın yaptığı “TÖRE” adlı oyunu  2 gün üst üste BKM’de sahneledi.
Kan davasının anlatıldığı, kanı kanla yıkamanın bir görev olduğu oyunda seyircilerin hüzünlendiği, gözlerinin dolduğu, bazılarının ağladığı gözlendi. Oyun sonunda oyuncuları ayakta alkışlayan seyirciler özellikle BKM Müdürü Abdullah Bakır’a sonu keşke böyle bitmeseydi, çok üzüldük sonunu değiştiremezmisiniz diye dilekte bulundular. Bakır’da bu kan davasının “TÖRE” nin çok kötü olduğunu anlatan çok güzel, anlamlı, orijinal bir oyun. Bunu oyuncularım çok güzel size yansıtmışlar ki çok duygulusunuz bende duygulandım, tüm ekibime teşekkür ediyorum dedi.
Oyunu baştan sona ilgiyle izleyen Belediye Başkanı Muharrem Akdemir oyun sonunda sahneye çıkıp tüm ekibi tebrik ederek bende duygulanarak izledim ama bu maalesef ki yaşanıyor. İnşallah bu oyunu Belediye Sineması tiyatro sahnesi yapılıyor, orada da seyretmek isterim. Bu konuda bizlere yardımcı olan, destek veren Sayın Valimiz Ahmet Çınar’a teşekkür ederim diye konuştu.
Seyircilerin çiçek yağmuruna tuttuğu oyuncuların gözlerindeki ışıltı ve sevinç bu oyunun tekrar tekrar oynanacağının göstergesiydi.
Oynayanlar:  Seher Kökarttı,Mustafa Okuyan, İlayda Çiloğlu, Burak Silik, Nihan Alkan, Özge Kılınç, Cansu Kapukıran, Elif Yorulmaz, Elif Kayar, S. Reha Alparslan, İlyas Beyezkaya
Teknik Ekip: Lara Özdemir, Mert Üntürk, Mert Bulunmazer
Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Töre’, oyunu, ağlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı