0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 18:03 Bu haber 2011 kez okundu
 
‘TTK MİLLİDİR, ZONGULDAK’IN GELECEĞİDİR’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Zonguldaklılara seslendi, Ayan’a kefil olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
 ‘TTK MİLLİDİR, ZONGULDAK’IN GELECEĞİDİR’

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Zonguldak’a gelerek Madenci Anıtı’nda Zonguldaklılara seslendi ve MHP Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan’ın 67 projesine de kefil olduğunu söyledi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Zonguldak’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Zonguldak’ın sorunlarını biliyoruz. Zonguldak’ı çok iyi tanıyoruz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun işçi yetersizliğinden dolayı kapanma aşamasına gelmesinden de derin bir üzüntü duyuyoruz. Bu kurum geçim kapısı, Zonguldak’ın ekmek teknesidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasına, “Emeğin, helal lokmanın, fedakarlığın şehri Zonguldak’ı yürekten selamlıyorum. Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerine 16 gün kala Zonguldaklı kardeşlerimle buluşmanın hazzını ve kıvancını yaşıyorum. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Zonguldak’ımıza, milli geleceğimize ve elbette milli bekamıza hayırlı olmasını, güzelliklere ve yeni bir direniş ruhuna kaynaklı etmesini Rabbimden niyaz ediyorum” diyerek başladı.

Zonguldak’ın sorunlarını çok iyi bildiklerini belirten Bahçeli, MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan Zonguldaklılara emanet ettiğini belirterek destek vermeye çağırdı.

“ZONGULDAK TÜRKİYE İÇİN ÜRETEN, TÜRKİYE’Yİ ISITIP, TÜRKİYE’Yİ IŞIKLANDIRAN ADANMIŞ VE AHLAKLI İNSANLARIMIZIN YÖRESİDİR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli madenci Anıtı’nda yaptığı konuşmada Zonguldak ile ilgili şu konuşmayı yaptı. 

“Zonguldak yerin binlerce metre derinliğinde nafakasını bulan azmin şehridir, Zonguldak kömürün karasından helal rızkın aydınlığını çıkaran, çalışkan ve faziletli insanlarımızın diyarıdır.  Zonguldak Türkiye için üreten, Türkiye’yi ısıtıp, Türkiye’yi ışıklandıran, adanmış ve ahlaklı insanlarımızın yöresidir.

Madenci Anıtı meydanını dolduran siz değerli kardeşlerimle hayat mücadelesi veren her saygıdeğer vatandaşımla iftihar ediyorum. ‘Zonguldak ağırlıklarından kurtulsun, prangalarını söksün, kamburlarından sıyrılsın’ diyorsunuz yegane çözüm MHP’dir. Huzurlarınızda Zonguldak Belediye Başkan adayımız Sayın Hamdi Ayan’ı hepinize emanet ediyor ve 3 hilale desteğinizi bekliyor ve bunu temenni ediyorum. Soruyorum size bu defa MHP demeye hazır mısınız? Bu defa MHP ile yürümeye kararlı mısınız? Bu defa MHP’de uzlaşıp Zonguldak’ın önünü açacak mısınız?

Zonguldak’ın sorunlarını biliyoruz. Zonguldak’ı çok iyi tanıyoruz. Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun işçi yetersizliğinden dolayı kapanma aşamasına gelmesinden de derin bir üzüntü duyuyoruz. Bu kurum geçim kapısı, Zonguldak’ın ekmek teknesidir. TTK’nın kapanması veya kapasitesini azaltması hiç doğru değildir, tasvip ettiğimiz bir şey de olamayacaktır. Biliniz ki, alın terinizin heba olmasına seyirci kalamayız. Biliniz ki, emeklerinizin zayi olmasına sessiz duramayız. Biliniz ki, işinizi kaybetmenize tahammül edemeyiz.

“ZONGULDAK’TA TEMBELLİK TUTUNAMAZ, GEVŞEKLİK BARINAMAZ”

Türkiye Taş Kömürü Kurumu millidir, Zonguldak’ın geleceğidir, kesinlikle sahip çıkacağımızdan da hiç kimsenin endişesi olmamalıdır. Kömürün karasından ekmeğinizi çıkartıyorsunuz. Bu takdir edilecek, hürmet edilecek, hayranlıkla anılacak bir durumdur. Hakkınız olmayanı istemiyorsunuz.

Hak etmediğiniz bir şeyi beklemiyorsunuz. Zonguldak’ta tembellik tutunamaz, gevşeklik barınamaz, tufeyliler bulunamaz. Sizler çalışarak nefes alıyorsunuz, yerin altını umutlarınızla aydınlatarak çocuklarınızın nafakasını kazanıyorsunuz, tencerelerinizi emeklerinizle kaynatıyorsunuz. Sonuna kadar helal olsun, hepinizi kutluyorum. Zonguldak üreten, ülkesi için ter döken onurlu insanların yuvasıdır.

Bu yuvanın karartılmasına gönlümüz razı olmaz. Bu yuvanın hüznüne müsaademiz olamaz. Ne güzel de söylemiş şair Orhan Veli Kanık: Siyah akar Zonguldak’ın deresi. Yüz karası değil, kömür karası. Böyle kazanılır ekmek parası.

Bir başka şairimiz de diyor ya:

‘Uzun Mehmet’ten hediyedir taş kömür, uğrunda nice bedenler tüketti ömür. Helalleşip evinden çıkar madenci, ekmeğini taştan çıkarır, dilinden şükür. Gözlerde sevinç, alınlarda ter, yerin üstünde gün doğar, gün biter; Alt tarafı karanlık, geceden beter. Tüneller uzar, bölüm bölüm bir ihmal kadar yakındır ölüm. Grizu yıllardır kanayan yara, kömür gibi el, yüz kapkara; alınlar ak, helaldir kazanılan para. Elbette yerin üstü uyurken, yerin altı canlıdır. Zonguldak gece gündüz işleyen bir cesaret ve hamiyettir. Bazen olur gaz sızar, bazen olur grizu patlaması yürekleri yasa boğar.’

Huzurlarınızda bugüne kadar pek çok maden kazasında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekanları cennet olsun diyorum.

Siz söyleyiniz, çok güçlü ve yüksek bir sesle şu sorularıma cevap veriniz;

Zonguldak’a sahip çıkacak mısınız? Emeğinize sahip çıkacak mısınız?  Helal kazancınıza, tertemiz emeğinize sahip çıkacak mısınız?  31 Mart’ta bu evetlerin hakkını vermek için Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek verecek misiniz?

“HAMDİ AYAN’IN İLAN ETTİĞİ 67 PROJENİN GERÇEKLEŞMESİNİ HEM TAKİP EDECEĞİM, HEM DE SAHİP ÇIKACAĞIM”

Allah hepinizden razı olsun diyorum, sizlerle gurur duyuyorum, Zonguldak’a her zaman inanıyorum. Zonguldak için elini taşın altına koyan Belediye Başkan adaylarımıza kefilim, onların arkasındayım. Özellikle Zonguldak Belediye Başkan adayımız Sayın Hamdi Ayan’ın ilan ettiği 67 projenin gerçekleşmesini hem takip edeceğim, hem de sahip çıkacağım. Binlerce yeni istihdam için yeni yollar için, yeni kadın girişimci kooperatiflerin kurulması için Milliyetçi Hareket Partisi iradenize taliptir, Milliyetçi Hareket Partisi göreve hazırdır ve bunların hepsinin takibini yapmak da boynumun borcudur. Zonguldak hamd olsun tıpkı Karadeniz gibi al bayrağa yol veriyor, al bayrağa sahip çıkıyor. 3 hilalle uzlaşıyor.  Zonguldak Karadeniz gibi çırpınıp sevdalılarını bağrına basıyor. Helalin peşinden, hilalin gölgesinden asla ayrılmıyor, çok yaşa Zonguldak. Bin yaşa Zonguldak, he daim var ol Zonguldak.

Milletimizin her güzel insanını bir ve eşit gören bir mizaca sahibiz. Hiç kimseyi ayırmıyoruz. Hiç kimseyi dışlamıyoruz. Hiç kimseyi yok saymıyoruz. ‘Bu vatan benim, bu bayrak benim, bu ülke benim, bu devlet benim’ diyen her kardeşimizle beraberiz. Birlikteyiz, aynı geleceğin izindeyiz. Hiç kimsenin kökenine bakmadık, hiç kimsenin anasının dili ile ilgilenmedik. Hiç kimsenin siyasi fikri ve ideolojik aidiyetini mesele etmedik. Biz birlikte Türkiye olduk, biz Zonguldak’ın sevgisinde buluştuk. Milli bekamızı yaşatmanın azim ve hedefinde birleştik. Zonguldak Cumhur ittifakının kapsamında değilse de AK Parti’li kardeşlerimizle biriz, beraberiz. Çünkü biz Cumhur ittifakıyız. Çünkü biz Türk milletinin varoluş mücadelesinin yılmaz neferleriyiz. Çünkü biz milleti ebed, milletin devleti ebed müddetin yıkılmaz kalesiyiz. CHP’ye oy veren kardeşlerim; gelin bu mücadeleye siz de katılın. İP’e gönül veren kardeşlerim gelin bu şerefe siz de ortak olun. Zillet ittifakının niyeti iyi değildir. Amacı temiz değildir. Geleceği hazır değildir. Şimdi soruyorum sizlere; Zonguldak’a sahip çıkacak mısınız? Zonguldak için iradenizi gösterecek misiniz? Milli bekamızın yanında duracak mısınız? Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek verecek misiniz?

Maşallah Zonguldak coşkun sel gibi taşmış. Milliyetçi Hareket Partisi’ne omuz vermiştir. 31 Mart seçimleri şimdiden hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Zonguldak ‘beka için milli karar, Cumhur için istikrar’ diyor. Zonguldak ‘beka için milli karar, Zonguldak için istikrar’ diye sesleniyor. Ne mutlu bizlere Zonguldak geleceğe 3 hilalle bakıyor.” şeklinde ifade etti.
 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘TTK, MİLLİDİR,, ZONGULDAK’IN, GELECEĞİDİR’,
Yorumlar
Haber Yazılımı