TUNÇTÜRK GÜVEN TAZELEDİ
Haber
24 Ekim 2021 - Pazar 14:23 Bu haber 1044 kez okundu
 
TUNÇTÜRK GÜVEN TAZELEDİ
GÜNDEM Haberi
 TUNÇTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye Kamu- Sen’e bağlı Türk Büro-Sen Zonguldak Şubesi’nin 6’ncı Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Klise Yaman Restaurant’ta yapılan genel kurulda, mevcut Şube Başkanı Köksal Tunçtürk yeniden seçildi.

Kongreye; Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslan, MHP MYK üyesi Murat Kotra, MHP Merkez ilçe başkanı Süleyman Erbay, MHP Kozlu ilçe Başkanı Muhammed Özdemir, Ülkü Ocakları Başkanı Murat Taşkıran, Türkav Şube Başkanı İbrahim Açıkgöz, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Türk Sağlık-Sen şube Başkanı Arzu Kara, Türkiye Kamu-Sen il temsilcisi Mithat Bağcı, Türk Enerji-Sen Şube Başkanı Selami Yoğurtçu’nun yanı sıra bazı STK temsilcileri ile üyeler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan kongrede divan başkanlığına Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslan, yardımcılıklarını Arzu Kara ve Tuncay Davulcu yaptı.

TUNÇTÜRK: KARARLI YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDECEKTİR

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Türk Büro-Sen Şube Başkanı Köksal Tunçtürk,  “1992 yılında çalışanın hakkını korumak, çalışma hayatındaki sorunları azaltmak, yaptıkları işe uygun adil bir ücret, daha kaliteli çalışma şartları, sosyal, kültürel ve ekonomik hakların zenginleştirilmesi amacıyla ülke sevdalılarının kurmuş olduğu sendikamız çatısı altında bütün gücümüzle aynı amaca yönelik olarak var gücümüzle çalışıyoruz.

Kamu çalışanının ortak sorunları, özlük haklarının iyileştirilmesi, hakkı hak edene vermek yerine, adam kayırmak ve liyakate son vermek için çalışanlar ve terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeye uğraşanların aksine, demokrasi, özgür irade ve vatanın bölünmez bütünlüğünü savunmaya, bizim ilkemiz önce ülkemiz sözü altında hak arama mücadelesine mutlak suretle devam edeceğimizi her zaman tekrarlıyoruz. Andımızın kaldırılmasına çığırtkanlık yapanlarla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yok sayanlarla hiçbir yerde yolumuz birleşmeyecektir.

Bu mücadeleleri verirken siz çok değerli üyelerimizin desteklerini her zaman yanımızda hissediyor ve gücümüzü sizlerden alıyoruz. Bu anlamda desteğini esirgemeyen saygıdeğer siz üye ve delegelerimize teşekkürü bir borç biliriz.Sendikacılıkta büro hizmet kolunda yaklaşık 50 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda, inançlı ve kararlı yürüyüşümüz siz değerli üyelerimizin desteğiyle aralıksız devam edecektir.” dedi.

Daha sonra, MHP MYK üyesi Murat Kotra yaptığı kısa konuşmada, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Uzun yıllar Türkiye Kamu-Sen il temsilciliği ve Türk Büro-Sen Şube Başkanlığı yapan Kadir Bacıoğlu da veda konuşması yaparak, bugüne kadar kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

YENİ YÖNETİM ŞU ŞEKİLDE OLŞTU:

Konuşmaların ardından yapılan kongrede, Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanlığı’na yeniden Köksal Tunçtürk seçilirken, yönetim kurulu şu şekilde oluştu.  İlyas Ilgaz Par, Gürsel Üstündağ, Mehmet Adıyaman, Ahmet Korkmaz, İlyas Çimen, Alaattin Korkmaz. Denetleme Kuruluna ise; İsmail Orhan, Zekeriya Albuz, Onur Şanlı, Gökhan Erdem, Fatih Caniaz seçildi.

 Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , TUNÇTÜRK, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı