0
Haber Detayı
08 Nisan 2016 - Cuma 13:23 Bu haber 1770 kez okundu
 
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 171. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI
Türk Polis Teşkilatı’nın 171. kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle Zonguldak’ta tören düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 171. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

Zonguldak Valiliği binası önündeki Atatürk Anıtı önünde başlayan törene Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, SGK İl Müdürü Çiğdem Acar, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, daire müdürleri, kurum kuruluş temsilcileri ve emniyet ekipleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende İl Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Zonguldak Şubesi tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Komiser Yardımcısı Merve Şen, şunları söyledi:
“Türk Polis Teşkilatı'nın 171. Kuruluş yıl dönümünde sevincimizi paylaşan sizleri teşkilatım adına şükran ve saygıyla selamlıyorum. Emniyet Teşkilatı 1845 tarihinden günümüze kadar yaklaşık vatanın milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve güvenlikleriyle can, mal ve namus emniyetini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için zaman mefhumu gözetmeksizin cansiperane bir şekilde büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Bağlı olduğu yerleşik gelenekleri olan Türk Polis Teşkilatı bu kutsal görevini yerine getirirken 21. yüzyılın kültürel ve teknolojik gelişmelerini yakından izleyerek kendisini sürekli eğitmekte ve yenilemektedir. Bugün teşkilatımız eğitim seviyesi sürekli yükselen nitelikli personeli ve kullandığı çağdaş teknolojiyle ülkemizde ve dünyada saygın bir yer edinmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Vatandaşla birlikte vatandaş memnuniyet odaklı bir hizmet anlayış benimseyen Zonguldak halkının güven ve desteğini kazanma gayreti içinde olan Zonguldak Emniyet Müdürlüğü personeli, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı insan haklarına saygılı demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.Bu duygu düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı’nın 171 yılını kutlarken vatan ve görev uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Teşkilat mensuplarımızı rahmet, gazi ve emeklilerimizi minnetle anıyoruz.”
Konuşmaların ardından Valilik önündeki program sona erdi.


VALİ KABAN, POLİS TEŞKİLATINI KUTLADI
Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak ve berberindekiler 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle Zonguldak Valisi Ali Kaban’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.
Ziyarette konuşan Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak, hafta kapsamında ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Bu seneki 10 nisan polis haftası etkinlerini biz o paralelde biraz daha durgun geçiyor. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü olarak hafta kapsamında huzurunuza geldik. Desteklerinizden dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Daha huzurlu bir Zonguldak oluşturmak adına 24 saat şehrimizde görevli olacağız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Valisi Ali Kaban, Türk Polis Teşkilatının 171. yılını kutlayarak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Güneydoğuda adeta bir harp içerisinde hayatlarını hiçe sayarak orada mücadele veren emniyet teşkilatımızın değerli mensupları olmak üzere bütün emniyet teşkilatımızın bu güzel günlerini kutluyorum. Bu verilen kutlu mücadelede kahramanca çarpışarak şehit olan bütün teşkilat mensuplarımızı burada anıyor Allah'tan rahmet diliyorum. Geride kalan gazilerimize de uzun ömürler diliyorum. Son dönemde dikkat edilirse Emniyet teşkilatımız gerçekten çok büyük mesafeler kat etti. Yapısı itibariyle kolay değil yüz yetmiş yıldan bahsediyorsunuz bu ciddi anlamda bir markadır. Bu kadar yılın birikimi çerisinde bugün sadece bu Zonguldakımız'da değil tüm Türkiye’de emniyet teşkilatımız gerçekten yaptığı işin hakkını vermektedir. Bu işi gönül veren geçmişten günümüze kadar en eskisinden en yenisine kadar bu bilinçle hareket ederek insanımızın güvenin sağlayarak rahat bir şekilde evinde kalabilmeleri huzur içerisinde sokağında dolaşabilmeleri ve sayamayacağımız bir özellikte üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle, bu ruhla bu görevi yerine getirmeye devam edeceğine inancım tamdır. Zonguldak açısından değerli müdürümüzün varlığı kadromuzun sayıca az olmasına rağmen herkesin kendinin üstünde bir çabayla göreve sarılıyor olmaları bizim bir şansımızdır. Zonguldak açısından da Müdür beyin şahsında bütün arkadaşlarımızı kutluyor ve bundan sonra aynı ruhla hareket ederek insanımıza hizmet etmeye devam etmeleri hususunda kendilerine teşekkür ediyorum tekrar gününüz kutlu olsun.”

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: TÜRK, POLİS, TEŞKİLATININ, 171., YILI, TÖRENLERLE, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı