0
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:38 Bu haber 1577 kez okundu
 
UMUT YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN KERMES
GÜNDEM Haberi
UMUT YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN KERMES

Zonguldak’ta faaliyette bulunan Umut Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Zonguldak Spastik Çocuklar Derneği işbirliği ile kermes düzenlendi.

Camlı Köşk’te düzenlenen kermese Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Fatih Halk Eğitim merkezi Müdürü Türkan Tuygar, AK Parti il Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’un eşi Emine Tosun, Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Arife Dereli’nin yanı sıra sivil toplum örgüt temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Umut Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurten Kınay, kermesten elde edilecek gelirin de ihtiyaç sahibi aileler için kullanılacağını belirterek, “Umut Derneği olarak 2003 yılından bugüne Zonguldak’ta huzur evleri, çocuk evleri ve kadın konuk evi ile birlikte evdeki yaşlı ve engellilere hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerimizde zaman zaman İŞKUR ve Halk Eğitim destekli kurslar yapmaktayız. Bugün düzenlediğimiz etkinliğimizde bu kursumuzun açılışı var. Ayrıca tüm üyelerimizin kendilerinin yaptığı yiyeceklerin olduğu bir kermes düzenlemiş olduk. Zonguldak halkını bu sergimize ve kermesimize davet ettik ve halkımız davetimize katılarak çok büyük destek yaptılar. Herkese çok teşekkür ediyorum. Derneğimiz Aile Sosyal Politikalar, İŞKUR, Halk Eğitim ve Zonguldak Vakfıyla bir arada koordineli çalışan ve bir şeyler üreten bir dernek. Yaptığımız projelerle Zonguldak’a güzel hizmetler veriyoruz ve hizmetlerimize devam edeceğiz. Burada çok büyük bir çorba yaptık herkesten tuz istedik onlarda tuzlarını getirdiler çok teşekkür ediyorum. Elde edilen gelir çocuklar ve ihtiyaç sahibi aileler için kullanılacak” diye ifade etti.  
Umut Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kermeste yiyeceklerin yanı sıra İŞKUR-Halk Eğitim ve Umut Yardımlaşma Derneği kursiyerlerinin turistik ve hediyelik eşya yapımı ve Kadın Konukevi el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: UMUT, YARDIMLAŞMA, DERNEĞİ’NDEN, KERMES,
Yorumlar
Haber Yazılımı