VALİ TUTULMAZ; HEDEFİMİZ MAVİ OLAN İLLER ARASINDA OLMAK
Haber
04 Mart 2021 - Perşembe 12:55 Bu haber 588 kez okundu
 
VALİ TUTULMAZ; HEDEFİMİZ MAVİ OLAN İLLER ARASINDA OLMAK
GÜNDEM Haberi
VALİ TUTULMAZ; HEDEFİMİZ MAVİ OLAN İLLER ARASINDA OLMAK

''Yeni dinamik denetim süreci'' kapsamında Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz katılımıyla kent merkezinde covid - 19 denetimi yapıldı.

Zonguldak’ta 50’nin üzerinde yeni mutasyonlu vaka olduğunu söyleyen Vali Tutulmaz; Hedefimiz mavi olan iller arasında olmaktır. Bu rakamlar 15 daha yükselirse kırmızıdayız.” dedi.

''Yeni dinamik denetim süreci'' kapsamında denetim yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz,  Esnaflar ve vatandaşları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı

Tüm vatandaşların kurallara uyuması gerektiğini söyleyen Vali Tutulmaz; “Yeni bir döneme geçtik. Bu dönemin özelliği kontrollü bir süreç ön planda tutulacak. Yönetimleri daha dinamik bir hale getireceğiz. Burada denetim kolluk kuvvetlerinin denetiminden ziyade belediyelerin, meslek odalarının ve STK’ların, özellikle işyerlerinin aktif katılımıyla bu denetimi sağlayacağız. Bu denetim tüm vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilecek. Bu salgından hepimiz mağdur oluyoruz sayılar arttıkça ilde yaşayan herkes mağdur oluyor. Meslek odaları üyelerinin denetiminden sorumlu olacak. Denetimler belirli aralıklarla değil her gün olacak. Bu konuda basın mensuplarımızdan halkın bilgilendirilmesi konusunda yardım istiyoruz.

İlimiz şu anda turuncu kategorisinde, yani yüksek riskli iller arasındayız. Bulunduğumuz konumu kabul etmemiz mümkün değil. Hedefimiz mavi olan iller arasında olmaktır. Bunun bir bedeli var ve son derece dikkatli ve kararlı şekilde hareket etmektir. Bunu elde edemiyorsak en kötü ihtimalle bulunduğumuz konumu korumaktır ve bunun 1 üstü yüksek risk, vakalarda yükselme eğilimi var. Geçtiğimiz hafta 30'lu rakamlara inmiş tik, yeniden şu anda 60’ lı rakamlardayız. Böyle devam ederse kırmızıya yaklaşıyoruz. Bu rakamlar 15 daha yükselirse kırmızıdayız. Bir kişinin hatası ile birlikte çok kişiye yansıyabilir. Zonguldak halkı olarak sürekli hassasiyet içinde olmamız gerekiyor.” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığı’nda yapılan denetime İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner ve çok sayıda daire müdürleri katıldı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, TUTULMAZ;, HEDEFİMİZ, MAVİ, OLAN, İLLER, ARASINDA, OLMAK,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı