VALİ TUTULMAZ: “TEST EKİBİNE SORUŞTURMA AÇILDI”
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 12:38 Bu haber 3609 kez okundu
 
VALİ TUTULMAZ: “TEST EKİBİNE SORUŞTURMA AÇILDI”
GÜNDEM Haberi
VALİ TUTULMAZ: “TEST EKİBİNE SORUŞTURMA AÇILDI”

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’nda geçtiğimiz hafta patlak veren geciken koronavirüs testi sonuçları İle ilgili Vali Mustafa Tutulmaz, devlette yapılan hiçbir hata kalmaz ve gereken yapılır diyerek test ekibine soruşturma açıldığını söyledi.

Vali Mustafa Tutulmaz; “Madencilerden alınan PCR diğer testi de gözden kaçan bir durum olmuş. Tabii ki bunun hiçbir bahanesi yok sağlık Müdürlüğü gerekli incelemeleri yapıyor.” dedi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda yaşanan geciken test sonuçları ile ilgili şu açıklamayı yaptı;  “Sağlık Müdürü’nden aldığım bilgiler doğrultusunda olayın bir bahanesi yok ve Kabul edilebilir bir şey değil. Tarama testlerinin alındığı gün o hafta çalışan ekip enfekte olmuş. Ekip enfekte olunca onların yerine yenileri gelmiş. Madencilerden alınan PCR diğer testi de gözden kaçan bir durum olmuş. Tabii ki bunun hiçbir bahanesi yok sağlık müdürlüğü gerekli incelemeleri yapıyor. Devlette yapılan hiçbir şey kenarda kalmaz ve gereken yapılır.” şeklinde konuştu.

 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, TUTULMAZ:, “TEST, EKİBİNE, SORUŞTURMA, AÇILDI”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı