VİRÜS TOPRAK ALTINDA!
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 15:45 Bu haber 778 kez okundu
 
VİRÜS TOPRAK ALTINDA!
81 il genelinde coronavirüs ile mücadele edilirken Zonguldak’ta yer altı ve yer üstünde iki ayrı mücadele veriliyor
GÜNDEM Haberi
VİRÜS TOPRAK ALTINDA!

Türkiye genelinde coronavirüs vakalarının 60 bin seviyesine dayanması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yeni tedbir kararlarını açıkladı. Ülke genelinde 3. pik döneminin yaşanması ile birlikte, Zonguldak’ta vaka sayıları da artışta. Önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı rakamlara göre, Zonguldak’ta yüz bin kişi içinde 300,74 coronavirüs vakasına rastlandı.

Yeni kısıtlamalar ile birlikte hareketliliğin azaltılmasına yönelik adımlar atılırken, kalabalık çalışma ortamlarında da vaka sayıları hızla yükseliyor. Türkiye’nin en kalabalık çalışma ortamına sahip Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) işçiler arasında vaka sayıları artış gösteriyor. Edinilen bilgiye göre TTK’ya bağlı Merkez Atölyesi’nde 20 işçinin test sonuçları pozitif. 

Merkez Atölye’nin yanı sıra TTK genelinde pozitif vaka sayısının ise Çarşamba günü itibariyle 112 olduğu açıklandı. Salı günü 69 olan pozitif vaka sayısı 1 günde 43 kişi artarak 112 kişiye yükselmesi kurum içinde endişeleri arttırdı. İşçilerde pozitif vaka sayısının yükselmesi üzerine 90 kişinin de filyasyona alındığı öğrenildi. TTK’da maden ocakları ve merkez atölyesi dahil toplamda 112 işçide coronavirüse rastlandı. 

81 ilde coronavirüs ile mücadele devam ederken, maden şehri Zonguldak’ta ise yer altında da virüs ile mücadele sürdürülüyor. İşçilerin özellikle toplu halde kafese binerek ocaklara girmesi teması arttırıyor. Temasın artması ile birlikte ise vaka sayılarında artış kaçınılmaz oluyor. Zonguldak’ta yer üstü ve yer altında virüse karşı ayrı ayrı mücadele ediliyor. Kurum içinde pandemi kurallarına yönelik çalışmalar yapılsa da vaka sayılarının önüne geçilemiyor. Ocaklara sıçrayan coronavirüsün dışardan temas ile kuruma geldiği belirtildi.

Haber: Arife GÜLERYÜZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: VİRÜS, TOPRAK, ALTINDA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı