Haber
10 Ekim 2018 - Çarşamba 19:48 Bu haber 1514 kez okundu
 
Yatağa bağımlı çocuk valiye yalvardı
- Haberi
Yatağa bağımlı çocuk valiye yalvardı

* Vali Ahmet Çınar ve beraberindeki heyet dün Çaycuma ve Nebioğlu Beldesine, tarım-hayvancılık ve mantar-çilek-armut üretimi gelişmelerini incelemeye gitti.
* İncelemeler esnasında Vali Çınar’a, Çaycuma Geriş Köyü’nde yatağa bağımlı bir çocuğun kendisiyle görüşme isteği iletildi.
* Vali Çınar ve Beraberinde,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı,  Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Jandarma Alay Komutanı Gökan İnan,  Orman ve Tarım Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Abdullah Püren bulundu. 
* Yatağa bağlı Emircan Saydam (15) “ Valim babamı çok özledim. Babam 12 hafta sonra Türkiye’ye gelecekmiş. Annem bana bakamıyor. Ne olur babama burada bir iş bulun dedi. 
* Bağlı olduğu yataktan Vali Ahmet Çınar’a yalvarırcasına istekte bulunan 15 yaşındaki Emrecan Saydam’ın sözleri ziyaretçilerin yüreklerine ok gibi saplandı. Yurt dışında TIR şoförlüğü yapan Emrecan Saydam’ın babasını getirmek için Vali Çınar “ İnşallah babanı getireceğiz” diyerek  Saydam’ın baba sevgisiyle yanan yüreğini serinletti. 
* Vali Ahmet Çınar, Emrecan Saydam’a akülü tekerlekli sandalye, Galatasaray spor forması ve çizgi filim kahramanı Sipeydirmen oyuncağı hediye etti. Hediyeleri ve babasının Türkiye’ye getirilmesi sözünü alan Emrecan Saydam’ın evinde bayram sevinci yaşandı. 
* 15 yıldır yatağa bağlı olan Emircan Saydam büyük hayalleri gerçek olmaya başladı. Anne Fatma Saydam, Emircan’ın tedavisi için yetkililerden yardım istiyordu.
* Vali Çınar’ın yatağa bağımlı çocuğun evine gitmesi ve onu sevindirmesi Çaycuma ve köylerinde sevinç yarattı.

HABER: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yatağa, bağımlı, çocuk, valiye, yalvardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı