YAVUZYILMAZ, YAPILAN MÜDAHALELERE TEPKİ GÖSTERDİ
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 12:53 Bu haber 1354 kez okundu
 
YAVUZYILMAZ, YAPILAN MÜDAHALELERE TEPKİ GÖSTERDİ
GÜNDEM Haberi
YAVUZYILMAZ, YAPILAN MÜDAHALELERE TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP örgütlerine “128 milyar dolar nerede” afiş ve pankartlarının asılması sonrasında yapılan müdahalelere tepki gösterdi.

Söz konusu müdahalelerin ülke genelinde 'Cumhurbaşkanına hakaret' soruşturması’ kapsamında yapıldığını söyleyen Milletvekili, “128 milyar dolar nerede sorusu ile Cumhurbaşkanına hakaret arasında bağlantının nasıl kurulduğu merak konusudur.” dedi.

Milletvekili, Zonguldak il ve ilçe başkanlıkları başta olmak üzere ülke genelindeki CHP parti örgütlerine yapılan müdahaleleri kınarken, “Türkiye’nin ana muhalefet partisi olarak halkımız adına hesap sormak başlıca görevimizdir.” hatırlatması yaptı.

Yavuzyılmaz’ın “Milletimizin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğimiz” diyerek yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Merkez Bankası’nın kasasından buharlaştırılan 128 milyar doların hesabını soran Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine hukuk dışı müdahaleler devam etmektedir.  Zonguldak İl Başkanlığımızca asılan afişe yapılan izinsiz müdahale sonrasında dün de ilçe başkanlıklarımıza çeşitli müdahalelerde bulunulmuş, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ifadelere çağrılmıştır. Söz konusu tüm müdahaleler ülke genelinde 'Cumhurbaşkanına hakaret' soruşturması’ kapsamında yapılırken, ‘128 milyar dolar nerede sorusu’ ile ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ arasında bağlantının nasıl kurulduğu merak konusudur. Yasal haklarımız çerçevesinde, Türkiye’nin ana muhalefet partisi olarak, vatandaşlarımız verdiği yetki ile halkımız adına hesap sormak başlıca görevimizdir. Hukuka, milli iradeye, demokratik hak ve özgürlüklere sığmayan bu müdahaleleri kınıyor, milletimizin hakkını, hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha açıkça söylüyorum.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAVUZYILMAZ,, YAPILAN, MÜDAHALELERE, TEPKİ, GÖSTERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı