Yavuzyılmaz;
Haber
05 Eylül 2018 - Çarşamba 12:21 Bu haber 6527 kez okundu
 
Yavuzyılmaz;
GÜNDEM Haberi
Yavuzyılmaz;

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak-Ereğli karayolu üzerinde yer alan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi giriş kavşağı hizasındaki 20 metrelik kayaç uçuruma teğet geçen yolun koruyucu bariyerlerinin konulmamış olması ile ilgili, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bir dilekçe sundu. 
Yavuzyılmaz dilekçesinde Karayolları Trafik Kanunu Maddeleri gereği, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün, ilgili bölgede yol kenarı koruyucu bariyerleri koymasının zaruri olduğuna dikkat çekti. Yavuzyılmaz ayrıca ilgili bölgede bariyerlerin koyulmadığı takdirde insanların can güvenliklerinin sağlanamayacağına vurgu yaptı.
Yavuzyılmaz bölgeki incelemelerin ardından yaptığı değerlendirmesinde, yaklaşık 30 yıldır süren Zonguldak-Ereğli yolu inşaatının tamamlanmamasının pek çok trafik ve can güvenliği zaafiyetini de beraberinde getirdiğinin altını çizdi ve "Yaşam ile ölüm arasına bir bariyer koymak bu kadar zor mu?" diye sordu.
Yavuzyılmaz geçtiğimiz günlerde yine Karayolları Genel Müdürlüğüne, Zonguldak - Devrek yolu üzerinde ki risk bölgelerinde yetersiz olan koruyucu bariyer ve güvenlik tedbirleri konusunda uyarıda bulunmuş ve bu eksikliklerin giderilmesiyle ilgili olarak yetkilileri göreve çağırmıştı. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yavuzyılmaz;, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı