YENİ HASTANE 2022 KASIM AYINDA BİTİYOR!
Haber
02 Mayıs 2021 - Pazar 13:44 Bu haber 6574 kez okundu
 
YENİ HASTANE 2022 KASIM AYINDA BİTİYOR!
SİYASET Haberi
YENİ HASTANE 2022 KASIM AYINDA BİTİYOR!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan,  Alaplı Devlet Hastanesi’nin yeni inşaat alanında hummalı çalışmanın geçen yıl Ekim ayından bu yana devam ettiğini belirtti. Karacan, kamuoyuna 2022 yılının Kasım ayında inşaatın tamamlanacağı müjdesini verdi.

Hastanenin ilçede önemli bir eksikliği gidereceğine de işaret eden Karacan, hastanenin hizmete girdiğinde günde bin kişiye hizmet vereceği kaydetti.

İnşaat süresinin 700 gün olduğunu anlatan ve planlanan süreçten daha hızlı bir şekilde devam ettiğinin de altını çizen Karacan sözlerini şu şekilde sürdürdü:  "2 blok halinde inşa edilecek 50 yataklı devlet hastanesinin kapasitesi 60’a kadar çıkabilecek. Toplam 34 adet nitelikli hasta odası olacak. Bunun 15’i tek yataklı, 19’u iki yataklı olarak planlandı. 3 ameliyathanesi, 14 polikliniği, 7 diyaliz yatağı, 2 doğum salonu, 5 yoğun bakım yatağı ile ilçenin sağlık sorunlarına çözüm olacak. Yaklaşık bin 500 metrekare büyüklüğe sahip acil servis, 2 poliklinik, 15 müşahede yatağı ile hizmet verecek. Alaplı’ya 50 yataklı modern bir hastane Ak Parti iktidarı ile kavuşuyor.  Hastanenin yapılmasında emeklerinden ötürü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, AK Parti Zonguldak İl Başkanımız Zeki Tosun’a Zonguldak Milletvekillerimiz Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar’a, önceki dönem milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımız ile parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ, HASTANE, 2022, KASIM, AYINDA, BİTİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı