YÖRESEL ÜRÜN ÜRETİCİLERİ İLE ZİNCİR MARKET YÖNETİCİLERİ BULUŞTULAR
Haber
15 Nisan 2021 - Perşembe 12:23 Bu haber 1276 kez okundu
 
YÖRESEL ÜRÜN ÜRETİCİLERİ İLE ZİNCİR MARKET YÖNETİCİLERİ BULUŞTULAR
GÜNDEM Haberi
YÖRESEL ÜRÜN ÜRETİCİLERİ İLE ZİNCİR MARKET YÖNETİCİLERİ BULUŞTULAR

Zonguldak’ta üretilen yöresel ürünlerin zincir marketlerde daha fazla yer almasına yönelik olarak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TOS)’nın yapmış olduğu çalışmalar kapsamında üretici firmalar ile zincir market yöneticileri Zonguldak TSO ev sahipliğinde buluştular.

Toplantı da yöresel ürün üreticileri ürünlerini tanıtırken, zincir market yöneticileri de yöresel ürünlerin zincir marketlerde yer alması için gerekli olan prosedürü anlattı.

Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “Perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında ki kanuna göre hızlı tüketim mallarının satışının yapıldı büyük mağaza ve zincir mağazaları satış alanlarının en az yüzde 1’nin mağazanın bulunduğu ilde üretilmesi kaydıyla hızlı tüketim malı niteliği taşıyan yöresel ürünlerin satışına ayrılması gerekiyor. Bugün yapılan toplantıda da yöresel ürün üreten girişimcilerimiz ürünlerini tanıtma fırsatı bulurken, Zincir market yöneticileri de bu ürünlerden haberdar olma fırsatı buldu. Toplantımız çok faydalı oldu. Üyelerimizin daha fazla zincir marketlerde yer alması hususun da görüş birliğine vardık. ” dedi.

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖRESEL, ÜRÜN, ÜRETİCİLERİ, İLE, ZİNCİR, MARKET, YÖNETİCİLERİ, BULUŞTULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı