YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
Haber
18 Eylül 2021 - Cumartesi 15:10 Bu haber 499 kez okundu
 
YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
GÜNDEM Haberi
YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 10’uncu Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan kongrede mevcut Başkan Mustafa Yorulmaz, üyelerin desteğiyle güven tazeledi. 


Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Dernek Başkanı Mustafa Yorulmaz’a Türkiye’nin ilk dernek binasını yaptığı için ve üyelerin sorunlarını takip ettiği için teşekkür etti.


Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 10’uncu Olağan Kongresi dernek binasında yapıldı. Kongreye çok sayıda bürokrat ve şehit ailesi ile gazi katıldı. Saygı duruşu İle başlayan kongrenin divan Başkanlığını Avukat Osman Odabaş yaptı. 

 

VALİ TUTLMAZ; ÖLMEYİ GÖZE ALAN BİR MİLLETİZ

ŞEHİT Aileleri Derneği Kongresi'nde yaptığı konuşma ile gaziler ve şehit ailelerini gururlandıran Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Bazı devletler savaşacak vatandaş bulamazken bizim milletimiz gerektiğinde milleti için canını seve seve veren millettir diyerek “Ülkemiz gerçekten zor bir coğrafyada ve bunu yaşayarak görüyoruz. Bu Toprakları vatan edebilmek için önemli mücadeleler verildi. Bu coğrafyada bulunduğu sürece bu mücadeleyi yapacağız. Vatanı korumak için canımızı seve seve veriyoruz. Çünkü Gazi bir milletiz. Bazı batı toplumları savaşacak kimseyi bulamayınca bunu parayla yaptırmaya çalışıyor. Ama bizim milletimiz vatan için gerekirse ölmeyi göze alan bir millettir. Devletimiz önemli düzenlemeler yapıyor. Ancak bu fedakarlığın karşılığı hiçbir şekilde ödenemez. Ben de geldiğim günden beri her zaman sizlerle birlikte olmaya çalışıyorum. Yeri geldi sizleri evlerinizde ziyaret etmeye çalıştım. Fırsatımız ve zamanımız olduğu sürece sizlerin yanındayız. Ben başkanıma teşekkür ediyorum. Başkan olduğu günden beri derneğin saygınlığını üst düzeye çıkararak güzel bir bina kazandırarak sizlerin haklarını elde etmeleriniz yönünde gayret ederek bir başarı elde etmiştir. Kendisini tebrik ediyorum . ” dedi. 

BAŞKAN ALAN; EMRİNİZE ABANEYİM 

Şehit aileleri ve gazilerin hiçbir şekilde borcun ödenmeyecekğini söyleyen ve her daim emrinizdez ve emrinize ananeyim diyen Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’da, “Bizler şehit ailelerimizi yakından ziyaret ediyor ve elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Vatan olarak sizlere minnettarız. Sizler bizim baştacı mısınız bir telefon ile emrinize amadeyiz. Başkanımı tebrik ediyor kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

ÇIKAKOĞLU; SİZLERE MİNNETTATIZ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’da konuşmasında, “burada bir şehitlik tablosu var. Bu tablo bize güç veriyor özlem veriyor. Bu tabloda gözü olanlara bu Toprakları işgal etmeyi göze alanlara bu tablo her şeyi anlatıyor. Bu bağlamda size minnettarız”  dedi. 
Onuncu olağan kongrede güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Mustafa Yorulmaz; teşekkür konuşmasında çalışmalarına daha iyi şekilde devam edeceğini belirtti.
Dernek binasında yapılan kongreye Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Jandarma Alay Konutan vekili  Kıdemli Albay Murat Apaydın, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Veli Köktürk, bazı daire müdürleri ve şehit aileleri katıldı.


Haber: Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YORULMAZ;, 10., KEZ, BAŞKAN, SEÇİLDİ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
YORULMAZ; 10. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı