0
Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 12:12 Bu haber 2686 kez okundu
 
“ZONGULDAK'IMIZI ZONGULDAK HALKIYLA YÖNETECEĞİM”
Demokratik Sol Parti (DSP) Zonguldak Belediye Başkan adayı Nurhan Başoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin (ZGC) organizasyonu ile birlikte basın ile düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
“ZONGULDAK'IMIZI ZONGULDAK HALKIYLA YÖNETECEĞİM”

Demokratik Sol Parti (DSP) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Nurhan Başoğlu, seçim çalışmalarını değerlendirdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Akbıyık, DSP Zonguldak Belediye Başkan Nurhan Başoğlu'na sorularını yöneltti.

Akbıyık,  “Yerel seçime az bir süre kaldı. ZGC'nin  konuğu bugün Nurhan Başoğlu. Meclis üyeleri ve basınla birlikteyiz. DSP ilimizde önemli bir parti. Geçtiğimiz günlerde aday tanıtımı ve projelerini ifade etti. ZGC'nin konuğu bugünden geçmiş ve gelecekten önemli açıklamaları olacak. Yerel seçimde başarılar  diliyorum.” dedi.

DSP Zonguldak Belediye Başkan adayı Nurhan Başoğlu, “ZGC Zonguldak'ta çok önemli bir yeri olan basın kurumu. Zonguldak'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Şimdiden müjde veriyorum. Seçim çalışmalarımız ummalı bir şekilde devam ediyor. Genel Başkanımız Zonguldak’ı ziyaret edecek. Ne bakan sorunu ne de vatan sorunu.  Sadece yerel yönetimleri belirleyeceğiz. Ancak sizlerin de takip ettiği gibi bu seçim propagandalarında yerelden genele doğru bir kayma var. İki siyasi parti önde gibi gösteriliyor. Özellikle halka ittifak yapmaya özen gösteren DSP'dir.  Zonguldak'ımızı Zonguldak halkıyla birlikte yöneteceğim. Sayın Vekil Bülent Ecevit’i sadece övücü sözler yerine biraz da Bülent Ecevit’i anlamasını isterdim. DSP'yi kurarken niye kurduğunu neyi amaçladığını vekilimize fırsat olursa bir açıklayacağım. DSP Bülent Ecevit'in önderliğinde kurulurken en önemli rahmet solda ki düşüncesi sağ tabana itilmiştir.  CHP sürekli DSP’yi yok sayacağına  yüzde 35 oyunu  yüzde kaça indirdiler onu düşünsünler. 

Oyları almaya çalışıyoruz.  Bülent Ecevit'in yaptıkları yol su elektrik değil, zamanında maden işçisine verdiği önemdir. Bülent Ecevit'in Zonguldak insanıyla çok önemli bir gönül bağı vardır. Bu gönül bağını biz 31 Mart'ta belediye seçimlerinde çok iyi bir şekilde  oya yansıyacağını umuyoruz. Oylarımız sol da olduğu kadar sağ tarafta da var. Hala Ecevit dendiğinde duygulanıyorlar.” şeklinde konuştu.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ZONGULDAK'IMIZI, ZONGULDAK, HALKIYLA, YÖNETECEĞİM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı