Haber
30 Eylül 2018 - Pazar 14:16 Bu haber 1678 kez okundu
 
‘Zonguldak’a yatırım yapmadılar’
SİYASET Haberi
‘Zonguldak’a yatırım yapmadılar’

Saadet Partisi Zonguldak il başkanlığı tarafından her ay gerçekleştirilecek konferansların ilki dün yapıldı.

Konuşmacı olarak SP 21. Dönem Milletvekili ve Genel İdare Kurulu(GİK) üyesi Avukat Mustafa Gezer’in katıldığı konferansa, SP il Başkanı Sadık Kar, Merkez ilçe Başkanı Recep Horozoğlu, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Talip Avcı Kültür Salonu’nda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan SP il Başkanı Sadık Kar merkezi hükümetin ve Belediyelerin Zonguldak’a hiçbir yatırım yapmadığını ileri sürerek, Zonguldak’ın Türkiye’nin en fazla göç veren illerinin başında geldiğini söyledi.

Çaycuma Belediyesi’ni eleştirilerin dışında tutan Kar, diğer Belediyelerin yatırım ve hizmet yapmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi. 
 

KAR: ZONGULDAK YEREL YÖNETİMLERDEN ALMASI GEREKEN HİZMETİ ALMIŞ DEĞİL

 “Biliyorsunuz Zonguldak maalesef merkezi hükümetten de, yerel yönetimlerden de maalesef istifade edememiş olan bir il konumundadır. Türkiye Cumhuriyetinin ilk sanayi ili olmasına rağmen maalesef Zonguldak’a şöyle dışarıdan baktığınız zaman bir zamanlar rahmetli Ecevit’in ‘Köy-Kent’ ideali vardı ancak o ideale ulaşmış olan bir belde durumunda. Hem köy, ama il hem de kent. Şimdi köy kenti Zonguldak oluşturdu. Niye böyle söylüyorum, işte Zonguldak yerel yönetimlerden alması gereken hizmetler ne ise maalesef hiç birini almış değil. Zonguldak merkez için söylüyorum, ilçeler için de aynı şeyi söylüyorum. Yerel yönetimler milletin kendi kendini idare etmesi ile beraber hayatını idame ettirir bir pozisyonda şu anda. Belediyelerin insanlar üzerinde yalnız tahakküm kurmanın dışında hiçbir işe yaramadığını görüyorsunuz. Su parası der, emlak parası der bilmem ne der bir şekilde insanlardan paraları alır tahakküm kurar maalesef hizmetlerden istifada edemezler. Bütün ilçelere bakın belki son yıllarda Çaycuma Belediyesi’nin yapmış olduğu atılımla biraz belediyeciliği millete gösterdi bir onu ayrı tutuyorum Çaycuma’yı diğer ilçeler maalesef yerel yönetimlerden kesinlikle belediyelerden istifade edememişlerdir.

Merkezi hükümet Zonguldak’a 1980’den sonra bütün merkezi hükümetler, burada yalnız 1996-97 yılının 11 aylık döneminde Refah Yol hükümetini ayrı tutarak söylüyorum Zonguldak’a 5 kuruşluk bir yatırım kesinlikle yapmamışlardır. Bir TTK’mız vardı 60 bin kişi çalışanı olan TTK’mız şu anda 7 bin kişi civarında çalışanı var. Zonguldak’a söz verilen yapılacak denilen bütün yatırımlar bunun içerisinde Filyos projesi dahil hiçbirisi için start verilmedi, hiçbirisine başlanmadı, hiçbir yatırım Zonguldak’a yapılmadı. Şimdi Zonguldak’ın bütün mahallelerine gidin köylerine gidin köylerinde cenazelerini kaldıracak genç bulamıyorsunuz. Bütün gençler ya şehre çalışmaya, ya da başka illere gurbetçi olarak gidip karınlarını doyurmaya çalışıyorlar. Zonguldak Türkiye’nin en çok göç veren illeri arasında bir il durumuna düştü.  Bu kapsamda bir seçime gidiyoruz, bu seçimde neler yapacağımızı hep beraber yeniden programlayacağız inşallah bu seçimle beraber Zonguldak ve Türkiye’de Saadet Partisi yeni bir atılım yaparak ülke için insanlar için bir umut olacaktır.  İnşallah bizlerin çalışması ile yapacağımız çalışmalarla insanlara bu umudu göstererek, kurtuluşa ermesine vesile oluruz diyorum” diye konuştu.

SP il Başkanı Sadık Kar’ın yaptığı konuşmanın ardından SP 21. Dönem Milletvekili ve GİK üyesi Avukat Mustafa Gezer’in konuşmacı olarak katıldığı konferans devam etti.

Gezer konuşmasında, “Yönetim ve yöneticilik” konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Zonguldak’a, yatırım, yapmadılar’,
Yorumlar
Haber Yazılımı