0
Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 13:06 Bu haber 1618 kez okundu
 
‘ZONGULDAK ARTIK HİZMET İSTİYOR’
AK Parti adayı Alan destek turlarına devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
‘ZONGULDAK ARTIK HİZMET İSTİYOR’

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan 31 Mart yerel seçim tarihi yaklaştıkça seçim çalışmalarına yoğunluk veriyor.

Belediye Başkan adayı Ömer Selim Alan, seçim çalışmaları dolayısıyla Benzinlik, Emniyet Taksi Durağı ve çevresinde esnaf ve vatandaşlara hazırladıkları proje kataloğunu tanıtırken destek istedi.

Genç ve dinamik bir ekiple 95 günden beri sahada çalıştıklarını, sıkmadık el bırakmadıklarını belirten Alan, gittikleri her yerde vatandaşların yol problemi ve suyun pahalı oluşundan şikayet aldıkları söyledi.

Zonguldak halkının artık değişim istediklerini ifade eden AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, 7’den 70’e herkesin yüzünü güldürecek sosyal donatı anlamında önemli projeler hazırladıklarını ifade ederek şunları belirtti.

“SENE 2019 OLMUŞ HALA BİZ YOLLARI, ÇUKURLARI, ÇAMURU KONUŞUYORUZ”

“Zonguldak ve ülkemiz için 31 Mart’ta çok önemli bir seçim olacak.  Zonguldak artık genç, çalışkan, dinamik bir Belediye Başkanı ve aynı şekilde genç, dinamik bir ekip istiyor.  Bu ekip ve başkan karşınızda. Zonguldak’ımızı karış karış geziyoruz, söz verdiğimiz gibi sıkmadık el bırakmıyoruz. Bütün insanlarımıza dokunuyoruz. ‘Nasıl bir belediyecilik istiyorlar’ diye soruyoruz. Ama vatandaşımız çok dertli. 7’den 70’e çok dertli. Hepsinin en büyük derdi yollarımız. Sene 2019 olmuş hala biz yolları, çukurları, çamuru konuşuyoruz. Bu bizlere yakışmıyor Zonguldak’a yakışmıyor. İnşallah biz Zonguldak’ımıza vatandaşlarımıza yakışır bir hale getireceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Vatandaşlarımız bize inansın, bize güvensin, biz söz verdik. Açıkladığımız sosyal donatı anlamındaki 5 projeyi ve gönül belediyeciliği, sosyal belediyeciliği, cenaze hizmetlerinden, evde bakım hizmetlerine kadar, evde sağlık hizmetlerine kadar her şeyi en ince detayına kadar ölçtük, biçtik, hesapladık, projelendirdik.  Biz 95 günü aşkındır teşkilatlarımızla sahadayız, meclis üyelerimizin de açıklanmasından sonra daha güçlü olarak sahadayız. Kapı kapı, mahalle, mahalle geziyoruz. İnşallah artık diğer turlara başlayacağız.  Şu son 15 günümüzü de kendimizi anlatarak vatandaşlarımızın oylarını rica edeceğiz inşallah 31 Mart akşamı da zaferimizi kutulayacağımıza ben bütün kalbimle inanıyorum. Ekibime, teşkilatlarıma çok güveniyorum.  Ama en önemlisi Zonguldak’ımıza, hemşerilerimize çok güveniyorum. Zonguldak artık hizmet istiyor. Bağıra bağıra bunu söylüyor. Yıllardır susadığımız, aç kaldığımız hizmetleri biz söz veriyoruz Zonguldak’ımıza teker teker getirip, bütün vatandaşlarımızın 7’den 70’e bütün insanımızın yüzünü güldürmeye, hayır dualarını almaya talibiz” dedi.

“ŞENOL BEY BUGÜNE KADAR SADECE FIRINCILIK YAPTI DİYE BİLİYORUM”

CHP Zonguldak Belediye başkan adayı Şenol Şanal’ın, kendisi için “o bir doktor gitsin doktorluğunu yapsın” şeklindeki eleştirilerine de cevap veren Alan, “Ben sürecin başından beri sadece kendimizi, projelerimizi anlatıyorum. Diğer partilerimizle ilgili adaylarla ilgili biri kelime yorum yapmadım. Ama Şenol Bey bunu 1-2 yerde söylemiş.  Şöyle cevap vereyim; Şenol Bey 2014 yılında Muharrem Beyin tekrar başkan adayı gösterildikten sonra meclis üyesi adayıydı biliyorsunuz. Aynı listede Şenol Bey de yer almıştı. 5 sene meclis üyeliği yaptı bunun 3 senesini de Belediye Başkan yardımcılığı görevi yaptı. Keşke aynı düşünceleri o zaman Muharrem Bey’e de söyleyebilseydi, o zaman seslendirebilseydi. Şimdi çok da cevap vermek istemiyorum, kendisi mühendis saygı duyarız ama bizim Zonguldak’ta öncelikle bir belediye başkanına ihtiyacımız var bu bir ekip işi. Bizim ekibimizde de Bekir Bey var, makine mühendisi doğalgaz firmamızın bölge müdürü. Benim bildiğim Şenol ağabey yıllardır fırıncılık yaptı. Ben mühendislik anlamında bir şey yaptığını ne gördüm, ne duydum. Ama eğer bu konuda tecrübeleri varsa bütün Zonguldak’ımızı boydan boya doğalgazla tanıştıran, meclis üyemiz Bekir Bey’le tecrübelerini seçimden sonra paylaşır. Biz onun görüşlerini de değerlendiririz. Onların görüşlerinden istifade ederiz. Tecrübelerinden istifade ederiz diyeceğim ama benim bildiğim Şenol Bey bugüne kadar sadece fırıncılık yaptı diye biliyorum ben ama onun bir sıkıntısı olursa da Bekir Bey bilgisi, becerisi, tecrübesi ile ona destek olacaktır” şeklinde konuştu.
Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘ZONGULDAK, ARTIK, HİZMET, İSTİYOR’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı