0
Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 17:01 Bu haber 2155 kez okundu
 
"ZONGULDAK İÇİN KAZANIM OLACAK"
Tosun, “Sağlık Bakanımızın Zonguldak’a gelmesi, sağlık yatırımlarının daha hızlı yapılacağının göstergesidir”
SİYASET Haberi

AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Zonguldak ziyaretini değerlendirdi ve Bakanın Zonguldak’a gelmesinin de özellikle sağlık yatırımlarının daha hızlı bir şekilde yapılacağının göstergesi olduğunu söyledi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde, bazı Bakanların Zonguldak’a geldiğini belirten AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, 11 Mart Pazartesi günü Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yanı sıra 26 Mart tarihinde Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın da Zonguldak’a geleceğini ifade ederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da Zonguldak’a gelebileceğini bu konuda girişimlerin devam ettiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Zonguldak ziyareti ile ilgili bilgi veren AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, Bakanları Zonguldaklılarla buluşturmaya devam edeceklerini belirterek şeyle dedi. 
 

“ZONGULDAKLI HEMŞERİLERİMİZİ DİĞER BAKANLARIMIZLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca 11 Mart Pazartesi günü önce Alaplı ilçesi ve aynı gün de Zonguldak’ta incelemelerde bulunmak üzere bizlerle beraber olacak. Pazartesi günü Saat 12.00’de Alaplı ilçemizde aday ve proje tanıtımı adı altında bir toplantı yapacağız. Daha sonra da seçim ofisinin açılışını yapacağız. Esnaf arkadaşlarımızla Sayın Bakanımızı buluşturacağız. Valilikte Sayın Bakanımız, Sağlık Müdürümüzden brifing alacak. Zonguldak’ ve ilçelerimizdeki sağlık yatırımları ile ilgili bilgiler aktarılacak, görüş alış verişinde bulunacak. Daha sonra da Sayın Bakanımız devam eden hastane inşaatını ziyaret edip bilgiler alacak. Zonguldak şehir merkezinde hemşerilerimiz ve esnaflarımızla hasbıhal edecek. Bakanımızı Gazipaşa Caddesi’nde esnaflarımızla buluşturacağız.  Tabi 31 Mart’a az bir süre kaldı bu günlerde Bakanlarımız Zonguldak’ta programlar yapıyorlar. Bakanlarımızın da programları belli oldukça biz de i ve ilçelerimizle birlikte planlama yapıyoruz. Bu haftaki Sağlık Bakanımızın gezisine başlayacağı yer Alaplı ve Zonguldak olacak. Büyük bir ihtimalle ayın 26’sında Ulaştırma Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan Zonguldak’ta olacak. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu Zonguldak’a getirmek için temaslarımız devam ediyor. Biz Zonguldaklı hemşerilerimizi diğer bakanlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Ben şimdiden Sağlık Bakanımızın Zonguldak’a yapacağı bu ziyaret için Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum”
 

“SAĞLIK YATIRIMLARININ DAHA HIZLI YAPILACAĞININ GÖSTERGESİDİR”

Sağlık Bakanı Koca’nın Zonguldak ziyaretinin sağlık yatırımları konusunda önemli olduğunu vurgulayan Zeki Tosun, “Sağılık Bakanımızın Zonguldak’a ilk ziyareti olacak. Biz daha önce Ankara’da Sayın vekillerimizle yaptığımız toplantıda, Ereğli’de yapılan hastanemiz için kendisine teşekkür ettik. Aynı şekilde Devrek ve Çaycuma’da, Zonguldak’taki hastanenin de hızlı bir şekilde yapılması konusunda kendisi bizim yanımızda bakanlık yetkililerine talimatlar vermişti onu da takibi için Zonguldak’a gelmesi hastane inşaatı başta olmak üzere diğer sağlık yatırımlarının daha hızlı yapılacağının göstergesidir. Biz şimdiden kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 

“31 MART AKŞAMI ZONGULDAK VE İLÇELERİNDE MUTLU SONA ERECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

31 Mart yerel seçimleri için de açıklamada bulunan AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, “Belediye Başkan adayımız Dr. Ömer Selim Alan 6 Aralık’ta belli olmuştu. Biz Aralık ayından bu yana adayımızla beraber hızlı bir tempoyla ve programlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Seçim Koordinasyon Merkezi’mizin yapmış olduğu programlar çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Son 20 güne girdik şu anda vekillerimizin hepsi de Zonguldak’ta. Onlara da programlar yazarak son 20 günü daha iyi bir şekilde değerlendirip her geçen gün ivmenin daha yukarı gitmesini sağlayacağız ve bunun için de çalışmalarımızı yaptık. İnşallah 31 Mart akşamı Zonguldak ve ilçelerinde mutlu sona ereceğimizi düşünüyoruz. Bunun için de bütün adaylarımız, bütün teşkilatlarımız sahada. Herkes can siperane bir çalışma içerisinde. Ben bütün teşkilatlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum, gösterdikleri çaba için ama son 20 gün de önemli artık bu 20 günde hiç durmadan her vatandaşımıza ulaşmak için elimizden geldiğinin daha fazlasını yapacağız. Artık gece gündüz demeyeceğiz, geç saatlere kadar çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde ifade etti. Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "ZONGULDAK, İÇİN, KAZANIM, OLACAK",
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı