Gökyüzü ne diyor?

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne 11 gün  kaldı. Geri sayım başlarken anketler ve yorumlar gündemi sıcak tutuyor. Peki gökyüzü yorumcuları 14 Mayıs genel seçimi için ne diyor?

Gülçin KONMUŞ
Gülçin KONMUŞ Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Astrolog Dinçer Güner yaptığı paylaşımda önemli bir süreçten geçildiğini, bu gelişmeler süresince kendisine yoğun şekilde gelen taleplerin 14 Mayıs Genel seçiminin sonuçlarının ne olacağı sorusunun olduğunu vurguladı.

Dinçer Güner teknik analiz yaptığı haritalarda bir seçimi konuşabilmek için ülke haritasının da seçim zeminine uygun olması ve bazı işaretleri vermesi gerektiğine değindi. 

Astrolog Güner şu ifadelere yer verdi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğum haritasına bakacak olursak, ülkemizin doğum tarihi 29 Ekim 1923. Ülkemizin Güneşi Akrep, Yükseleni Yengeç ve Ayı İkizlerdir.”

HARİTA KOMPLİKE BİR SİSTEMDİR

“Bir harita okumak demek bir tane açıyla, bir tane göstergeyle, bir tane işaretle harita okunmaz. Buradaki işaretleri tek tek ince okumak gerekir. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Geçen sene başlayan Kova Yeni ayı içindeyiz. Bu toplamda 30 ay sürer. Bu da ülkenin bilim, teknoloji ve dijital konularında çok büyük adımları olacağını anlatır. Bunun haricinde yeni bir sayfa açmak, yeni bir döneme başlamak anlamına gelir. Bu da bize ülkemizin 2022 Mart ayından itibaren yeni bir sayfa içinde olduğunu gösterir.
Bilim, teknoloji, özgürlük, insan hakları ile Türkiye’yi yeni bir atmosfer bekliyor. Biz kovanın 15 aylık sürecini bitirdik geriye 15 ay daha kaldı. Koca asıl önemli olan birbirinden bağımsız yapıların bir vücut oluşturarak yeni bir yapı oluşturduklarını gösterir. Biz geçtiğimiz Mart ayından itibaren de gerek iktidar gerek muhalefet alının da ittifak oluşumlarını gördük. Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı.”

SEÇİMDE 4 ADAYIMIZ VAR

“Biz Türkiye olarak 4 adayın olduğu seçime tutulma ile giriyoruz. Bu tutulma 5 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Akrep burcundaki Ay Tutulmasıdır. Bu önemli bir etkidir. Çünkü Türkiye’nin burcu Akrep’tir.  Tutulma Türkiye’nin 5. Evinde ve şans noktasında gerçekleşiyor. Akrep astrolojide değişim ve dönüşümü, krizi, manipülasyonu, psikolojik gücü ve psikolojik savaşı, benzin, petrol temsil eder. Ayrıca negatif baktığımızda yeraltını temsil ettiği için depremleri ve mafya türü alanları da kapsar.
Şans noktası astrolojide finans ve para ile ilişkilidir. İyi paketleri ve vaatleri iyi olanın eli güçlü olur. Uranüs bize aniden gelen beklenmeyen değişimleri gösterecek.”

14 MAYIS SEÇİM GÜNÜ

“14 Mayıs seçim günü gökyüzünde Yengeç burcu yükselecek. Bu önemli çünkü ülkemizin yükseleni de Yengeç. Venüs’ün Yengeçte olması halkın mutluluğu ile çok ilişkilidir. Kısaca seçimden halk mutlu ayrılacak. Ve Venüs sanatçıları yaratıcı insanları, kadınları temsil eder. Kadın siyasetçiler daha ön planda olacak. Bir kadın figürü önemli bir rol oynayacak seçim günü.
Ay seçim günü Balık burcunda bu da çok önemli adaylarımızdan biri Balık burcu. Kafam da şöyle bir soru işareti var. Merkür seçim günü ileri hareket etmek üzere duruyor. Ben Merkür’ün duran hallerini sevmem. Merkür’ün durağan hali sonuçsuzluk demek. Burada seçimin ilk turda sonuçlanamayacağını düşünebiliriz. İkinci tura kalma potansiyelini düşünmek hiç te hata olmaz. Tabi bu seçimin sonuçlarının çok geç açıklanacağını da gösterebilir. Tüm adayların çok dikkat etmesi gerekir. Dijital aksaklıklar, sorunlar olabilir.”

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

“26 Şubat 1954 Balık. Burada şu önemli. Adaylarımızın doğum saatleri olmadığından yüzde 100 değil yüzde 100’e yakın yorumlar olacak. 21 yıldır iktidarda olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ne destekledi de ona başarı getirdi. Ve aynı destekler gelecek mi?
3 Kasım 2002’de iktidar olunmuş. Aynı ay 20 Kasım’da Boğa burcunda ay tutulması meydana gelmiş ve desteklemiş. Bolluk bereket getirmiş. Güneş Akrep burcundaydı o gün ve burada sorumluluk almayla iktidar olmayı göstermiş. Satürn yönetim ve iktidarla ilişkilidir. Zaman geçtikçe güç gündeme gelir. Yay burcunun etkisi de inançtır. Bütün desteği kısacası arkasına almış.

Peki şimdi ne olacak?

İktidara geldiğinde Sayın Erdoğan Güneş Satürn üzerinden geçiyordu (Göreve gelmek). Şimdi ise Satürn Güneşin üzerinden geçiyor (Baskı). Bu manevi baskıya işaret eder. Eskiler Satürn Güneş kavuşmasını iyi değerlendirmezler. Bu Satürn başka günde olsaydı daha iyi olabilirdi. Bu ne yazık ki uğursuzluk getiriyor.
Seçim günü ayın Balık’ta olması önemli. Seçim rüzgârı Sayın Erdoğan tarafından eseceğini gösteriyor. Rüzgâr kazanmak anlamına gelmiyor. Kazanmasını gösteren özellikle Jüpiter’in aldığı bir açı yok. Hatta Satürn Jüpiter’e kareye doğru gidiyor. Bunları iyi gösterge olarak görmeyiz. Yoran ve sağlığı bozan etkileri mevcuttur. 14 Mayıs günü Sayın Erdoğan tarafından esmiyor gibi görünüyor. Fakat bazı açılar siyaset sahnesinden kolay kolay çekilmeyeceğini aktifliğini devam ettireceğini gösteriyor. Sinir, öfke ve tepkilerin oluşabileceği koşulların olacağını gösteriyor. 2002 yılındaki gibi çok rahat bir pozisyon görülmüyor.”

KEMAL KILIÇDAROĞLU

“17 Aralık 1948 Yay. Ayı Yengeç. Ülkenin başına biri geçecek ise ya balık ya yengeç suyu olmak zorunda. Su elementi yüksek bir ülkeyiz. Su etkisi almış insanları yönetim kadrosunda görüyor olmak hiç şaşırtıcı değildir. Haritada önemli bir durum var. 14 Mayıs seçim günü ay 0 derece Koç burcunda.
Yeni ay fazı yeni sayfa açmaktır. Sayın Kılıçdaroğlu haritasında yeni ay fazına 20 ay önce girmiş. Koç yeni başlangıç, liderlik, öncülükle çok ilişkilidir. Yeni ayda ise şanstır ama tek başına kazanma işareti değildir. Ama önemli bir şans faktörüdür.
İlginç işaretler var. Tıpkı Sayın Erdoğan’ın almış olduğu destekleri bu sefer Sayın Kılıçdaroğlu alıyormuş gibi görünüyor. O gün Jüpiter’in açısı seçim için ekstra bir avantaj sağlıyor. Venüs seçim günü Sayın Kılıçdaroğlu’nun ayı ile kavuşum yapıyor. Bu halkın Sayın Kılıçdaroğlu ile bağ, güven, ilişki kurduğunu gösteriyor.
Yarı Satürn döngüleri 14 sene önce başladığı bir işi önümüzdeki 2 sene içinde bitiriyor. 14 sene önce neye başladı ise artık onun bittiğini ve yeni bir sürece adım atacağını gösteriyor. İletişim sınavları yaşanacağı revizyona gidebileceğini gösteriyor. Tutulma ise meclisi gösteriyor. Burada etkinlik görünüyor.”

MUHARREM İNCE

4 Mayıs 1964 Boğa.“Hayatının en önemli döneminden geçiyor. Satürn döngüsü yaşıyor. Büyük sorumluluk gösterir. Hayatımızın gidişatı değişir. Hayat temelinde önemli değişiklik yaşarız. Sayın İnce güven ve İnandırıcılık sınavından geçiyor. Bu süreç ve 2 sene Sayın İnce için sınav olacak.
Son 28 senenin birikimi yaşanacak. Zorlanmayı gösterir. Haritada küçülen faz başarı getirmez. 10 senedir yaptığı şeylerin toparlanmasında işler büyümez. Büyük başarı pek görmeyiz. Yaptığı ve yapmak istediği arasında fark var. Burada çatışma var.
Tutulma Sayın İnce’nin haritasında bu seçim hayal kırıklığı olabilir. Ama siyaset bitmeyecek.5 yıl sonra Sayın İnce’nin siyasi anlamda başarı kazanma olasılığı olabilir.”

SİNAN OĞAN

1 Eylül 1967 Başak. “Sayın Oğan tam bir hizmet adamı. Çok çalışkan disiplinli ama takıntılı. Gerçekten mükemmel derecede başarılı olabilecek bir adam. Karar verme süreci biraz yavaş olabilir nedeni ise titizlikle düşünmesidir.
14 Mayıs’ı ele alacak olursak bu seçimlerde çok da şanslı olur diyemem. Sayın Oğan’ın, Sayın İnce’den daha fazla oy alacağını görürsem şaşırmam. Bu seçim için bir avantaj sağlamayacak ama 7 yıl sonra bir parlama olabilir. Ve Sayın Oğan önümüzdeki 1 yıllık dönemde önemli işler yapıp prestij kazanacağı adımlar atacak.”

Öte yandan Astrolog Dinçer Güner tüm haritaları karşılaştırdığında Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha avantajlı olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002’de ki harita konumunda olduğu kadar şansın 14 Mayıs haritasında görünmediğini vurguladı.

Bu analizi yaparken teknik olarak haritalara baktığını belirten Astrolog Güner;

“Kendi kişisel fikirlerimi katmadan tamamen teknik olarak haritalara baktım. Seçimi anlatmaya çalıştım. Hata yapabilir miyim? Tabi ki yapabilirim. En nihayetinde insanım. Okurken gözden kaçırdığım bir şey olmaz mı olur. Kimsenin kalbini kırmadan anlatmak istedim.” şeklinde konuştu.

03 May 2023 - 20:29 - Siyaset

Mahreç  Gülçin Konmuşgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnanış Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnanış Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.