CHP’li Zaimoğlu’ndan, AK Parti’li Çağlayan’a salvo!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın vekaleten İl Başkanlığı yaptığını belirterek önemli açıklamalarda bulundu. 

Muhammet KARAPINAR
Muhammet KARAPINAR Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın vekaleten İl Başkanlığı yaptığını belirterek önemli açıklamalarda bulundu. 

Zonguldak Belediyesi’nin borç batağında olduğunu hatırlatan Zaimoğlu, AK Parti İl Başkanı Çağlayan’ı hedef aldığı açıklamasında, “sen Zonguldak'ta İl Başkanlığına vekalet ettiğin için Zonguldak Belediyesi'yle alakalı değilsin” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Zaimoğlu basın toplantısında şunları söyledi.

“TAHSİN ERDEM'LE BU BORÇ SARMALINA BİR KERE ÖNCE DUR DİYECEĞİZ”

 “Belediye borç batağında AK Parti'nin il başkan vekili arkadaşımız beyanat veriyor. E o zaman diyor siz nasıl çalışacaksınız?’ Ne yapacaksınız orada’ diyor. Çok kolay; Şimdi biz bir kere bu borcu sarmal hale getirdiğiniz bu Belediye borcunu iktisatçı muhasebeci, israfa son verecek, çok tutumlu bir kişi olan değerli adayımız Tahsin Erdem'le bu borç sarmalına bir kere önce dur diyeceğiz.  Nereden büyüdü Sayın Başkan? Neye göre söylüyorsunuz Sayın Başkan derseniz cevap veriyorum. Muharrem Akdemir, sevgili Belediye Başkanımız, Selim Alan'a Belediye’yi devrettiği zaman 412.788 TL borçla devretti. An itibariyle 2024 bütçesi hariç Aralık ayı ile 1.2 milyar TL şu anda belediyenin resmi borcu var faizler hariç. Bizim bıraktığımız ‘Belediyeye bu kadar hibe aldık, öyle yaptık’ atmalar, tutmalara rağmen üç misli borçlandırarak 1.2 milyar lira üstü var bunun aşağısı yok. Artı faiz giderleriyle borç.

Giderler 2.1 trilyon lira. Kaynak Zonguldak Belediye bütçesi.  Malumun ilanıdır yani. Sen hangi yüzle gelmişsin ‘Zonguldak Belediyesi'nde ne yapacaksınız’ diye sorgu sual yapmaya Sayın Çağlayan; sen önce ‘Zonguldak Belediyesi'nde niye bu kadar borç yükseliyor? Neye, nereye gidiyor? Nerede işler var?’ diye bir hesap sorsana.

“İL BAŞKANLIĞINA VEKALET EDİYORSUN”

İl başkanlığına vekalet ediyorsun topla grubunu Belediye başkanını çağır. ‘Bu nedir de bu 400 trilyondan 1.2 trilyona çıkmış borç. 2024’de niye 600 trilyon daha borçlanacak?  Bunun hesabını bir önce sorsana? İdarecilik yani bu mudur! Ben muhalefetiyim, ben eleştiririm. Sen niye icraatta bulunmuyorsun? Öyle hamasi beyanlarla olmuyor. Sadece sen Zonguldak'ta İl Başkanlığına vekalet ettiğin için Zonguldak Belediyesi'yle alakalı değilsin. Sen Zonguldak'ın tüm ilçelerine de bakıyorsun şu anda. Zonguldak'ın sorunlarını niye dile getirmiyorsun?

Şimdi soruyorum ben size; Sokak hayvanlarıyla ilgili ne yapıldı bu dönemde Zonguldak'ta? Soruyorum sanat bitmiş. Sanatla ilgili ne yapmışsınız?  BKM'nin bütün kurslarını kapattınız. 5 senedir BKM'nin bütün kurslarını kapattınız. Siz hangi sanattan, hangi kültürden bahsedebilirsiniz? Buna sizin bahsetmeye hakkınız var mı? Gelmişsiniz şimdi Belediye sinemasına 15 milyon lira, bizim de imza verdiğimiz, onay verdiğimiz bütçeyle son tadilatlarını falan bitirilmesi noktasında hava atıyorsunuz. Ne hava satıyorsun adam yedisinde neyse yetmişinde de odur. Siz geldiniz Zonguldak Belediyesi'ne aldığınız gün bütün sanat kurslarını kapattınız.  Hangi hakla konuşuyorsunuz siz?  Ne yaptınız siz bu Zonguldak'a? soruyorum. Öyle ‘iktidar bizim arkamızda Belediye olmazsa şöyle olmaz. Böyle olmaz’.  Sen iktidar partisine vekalet eden il başkanısın. Genel Başkanına, Cumhurbaşkanına, Bakanlara, atanamayan öğretmenler için ne getirdin, haklarını savundun mu? Emeklilere ne getirdin? Haklarını savundun mu? Çık bunları açıkla. Öyle belediye odalarına gidip de boş boş toplantılar yapma. Doktor açıkları. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Zonguldak'ta doktor açıkları var. En az merkez ve 30 branş doktoru lazım diyorum.  Bir tane göz doktoru koskoca Zonguldak'ta hizmet görüyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk şehri Zonguldak'ta bir tane göz doktoru hizmet veriyor. Bir tane ciddiye doktoru hizmet veriyor. Yoğun bakımlar kapalı gişe oynuyor. Utanmıyor musunuz siz bu insanlardan? Hastanelerde eşini, anasını, babasını Kaybeden insanlardan nasıl helallik isteyeceksiniz yoğun bakıma giremeyenlerden?

Bir randevu için 3,4,5,6 ay randevu tarihi veriyorsunuz. Ne oldu? Siz sağlıkta devrim yapmıştınız!

Zaten maaşlardan kestiğiniz paranın haddi hesabı yok. Çık bunları açıkla Sayın Çağlayan.

 Bu seçimler yerel seçim değil. Bu yerel seçimler dediğimiz 31 Mart seçimleri halkla AKP'nin hesaplaşma seçimidir, güven oynaması seçimidir. Evine ekmek getiremeyenlerle AKP'nin hesaplaşma seçimidir. Atanamayan öğretmenlerle AKP'nin hesaplaşma seçimidir. Alay ettiğiniz, mağdur ettiğiniz emekliyle AKP'nin hesaplaşma seçimidir. Bu seçim kültüre ve sanata vurduğunuz darbeyle mağdur olan öğrencilerin, öğreticilerin ile AKP'nin hesaplaşma seçimidir. Sokak hayvanlarına beş senedir etmediğiniz hizmetten dolayı hayvan severlerle AKP'nin hesaplaşma seçimidir.

 Bu seçim doktor açıkları yüzünden akrabalarını kaybeden insanlarla aylarca randevu alamayan insanlarla AKP'nin hesaplaşma seçimidir.

Sayın il başkan vekili yapmacık beyanları bırakalım. Zonguldak gerçekleriyle uğraşalım? Zonguldak sorunlarıyla uğraşalım. Çık bunları açıkla kelime oyunlarıyla bir yere varamazsın. Bu millet artık kelime oyunlarına karnı tok aç geziyor bu insanlar aç. Çöpten ekmek toplar hale getirdiğiniz insanlardan nasıl oy isteyeceksiniz. Sizin yerinizde olmak istemezdim. Ben utanırım. Bilmiyorum siz çıkıp sahada oy isteyecek misiniz.”

26 Oca 2024 - 15:58 Zonguldak/ Zonguldak- Gündem

Mahreç  Muhammet Karapinargöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnanış Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnanış Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.