Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın lansman toplantısı eski ve yeni milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda partili ve Milliyetçi Hareket Partililer ile birlikte 800 kişi katıldı.

Muhammet KARAPINAR
Muhammet KARAPINAR Tüm Haberleri
Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı
Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur ittifakı adayı ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Dedeman Otel’de düzenlediği lansman toplantısı ile altı projesini be Belediye Meclis üyelerini tanıttı.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın lansman toplantısı eski ve yeni milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda partili ve Milliyetçi Hareket Partililer ile birlikte 800 kişi katıldı.

Ömer Selim Alan’ın lansman toplantısında 59 ayda yaptıklarını eski ve yeni görüntüleri ile tanıttı.

Alan’ın gelecek beş yılda hayata geçireceği altı proje açıklanırken salonda büyük heyecan yarattı.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın 2024-2029 yıllarında Zonguldak kazandırıcı altı proje şöyle Badalıoğlu Millet bahçesi, Park Bahçeler Bahçelievler, Terminal Projesi, (Üzülmez eski demir ambarı mevki), Galericiler ve kargocular Sitesi, Kent Meydanı Projesi, Kapuz Sahil Projesi ve Sahil Yolu projesi.

Selim Alan'ın belediye meclis üye listesinde ise şu isimler yer aldı;

1. Abdülkerim Gün

2. Havva Yılmaz

3. Hüseyin Furkan Aydın

4. Okan Doğramacı

5. Muhammet Yazıcı

6. Bahtiyar Emiroğlu

7. Şendoğan Karataş

8. Kemal Genç

9. Bünyamin Babaiban

10. Onur Turgut

11. Yusuf Deniz

12. Sinan Toprak

13. Hüseyin Şirin

14. Süleyman Erbay

15. Şenol Altıntaş

16. Sercan Erişoğlu

17. Hüseyin Kahcevi

18. Abdülselam Özçalış

19. Kemal Kandemir

20. Burçin Geniş

21. İbrahim karabacak

22. Recep Kırık

KONTENJAN

1-Muzaffer Kalaycıoğlu

2-Gönül Demirsu

3-Sariye Eryiğit

Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı

AVCI: KALİTELİ BELEDİYECİLİĞİ CUMHURBAŞKANI’NDAN ÖĞRENDİK

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı. “Biz AK Parti olarak Milliyetçi Hareket Partisi'yle ideal birlikteliği anlamında, millilik, yerlilik anlamında, vatanseverlik anlamında gibi birçok paydaşlarla bir araya geldik.

Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim ki bugün AK Parti dediğimizde AK Parti'nin nüvesi yerel belediyecilikle başlar. 1994 yılında saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yapmış olduğu o muazzam çalışmayla birlikte bizlerin gönüllerinde taht kurdu adeta. 2001 yılında ülkemiz o açmaza düştüğünde millet Recep Tayyip Erdoğan'dan başka bir çıkar yolu olmadığını kendisi gördü ve sadece bizlere temeli atmak düştü altını sizler doldurdunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Laf değil eser üretmek nedir? Bahane değil, çare üretmek nedir? Bütün bunları bizatihi kendinde yaşamak suretiyle bizlere gösterdi. Örnek bir belediyecilik nasıl yapılır bizlere gösterdi. Ve elhamdülillah o günden bugüne kadar da ülkemizde AK belediyecilikle buluşmuş bütün belediyeler bugün milletimizin gönlünde inanılmaz bir yere sahip oldu. Zonguldak'ımızda özellikle AK Parti belediyeciliğinin olduğu dönemlerde muazzam sıçramalar yaşadık. Hakikaten şehrimiz için adeta inkılap sayılacak, çığır açan, çılgın denilebilecek projelere imza attık. Yine 2004-2009 beliriciliğinde yaptıklarımızı sizler biliyorsunuz. O gün için muazzam yine bir sıkıntı vardı. Neydi? Susuzluktu. O dönemki belediye başkanımız Beycuma  Kumtarlı'dan iki bin beş yüz kırk iki metre uzunluğunda su tüneli yapmak suretiyle yılda on iki milyon metre küp suyun Ulutan Barajı'na kazanımını sağlayarak hakikaten o dönem için inkılap denecek büyük bir işler yaptı. Bunun dışında yine valilik önündeki devam eden yolda Uzun Mehmet Caddesi'nde paralel bir yolun yapılması noktasında veya Soğuksu'daki pazar yerinden siteye çıkan o viyadüğün yapılmasında veya Kapuz'dan Emirgen'a doğru çıktığındaki o iki şeritli yolun üç şeride çıkartılması ki o dönem tünellerimiz yok. Bakınız şu anda hakikaten insanımızın yaşam kalitesine, yaşam konforuna değecek bütün işler AK Parti Belediyemiz döneminde Ömer Selim Alan tarafından hayata geçirildi. Dolayısıyla biz bunların farkındalığını en iyi bilen insanlarız. Bizlere düşen nedir? Biz biliyorsunuz saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Türkiye yüzyılı vizyonunu açıkladı.Bu bağlamda gerek ekonomik, gerek siyasi gerek her türlü anlamda ülkemiz bu Türkiye yüzyılı vizyonuna uygun icraatlar yapıyoruz” dedi.

Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı

ÇOLAKOĞLU: ZONGULDAK’I ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, “ Zonguldaklılar bugün burada Zonguldak Belediye Başkanımızın hem proje tanıtımı bununla beraber belediye meclis üyelerimizin de tanıtımını gerçekleştireceğiz. 2019 yılında bir milat başladı Zonguldak için. Zonguldak'ta o yola çıktığımızda artık hiçbir şey Zonguldak'ta, Zonguldak Belediyesi'nde eskisi gibi olmayacak diyerek yola çıkmıştık. Bir kadro oluştu, bir ekip oluştu ve bugüne kadar Zonguldak'ta gerçekten çok büyük yatırımlara imzalar atıldı. Zonguldak bir şantiye alanına döndü. Iş makineleri Zonguldak'ın her köşesinde hizmet yapmaya vatandaşımızın, halkımızın hak ettiği hizmetlere yapmaya başladık. Cumhur İttifakı'yla beraber AK Belediyeciliği'nin olduğu her yerde şantiyeye çevirdik ve hizmet yapmaya başladık. Evet bugün geldi. Bugün yine halkımız bir değerlendirme yapacak. Az bir zaman kaldı. Otuz bir Mart'ta yine halkımız bir değerlendirme yapacak. Bizler yine Zongulduk'I her köşesine dokunmayacak nokta bırakmayacağız. Her köşesinde tekrar hizmet için yola çıkacağız. Ve Ömer Selim Alan belediye başkanımız ve ekibiyle beraber bizler hem teşkilatımızla beraber hem de milletvekilleri olarak durmayacağız. Sadece biraz önce sohbet ortamında belediye başkanım dedi ki bir anımızı paylaşalım oradan dedi. Ben de evet paylaşacağım onu buradan. Geçmiş dönem milletvekili arkadaşlarımızla beraber bizler belediye başkanımıza çalıştık.

Ankara'da. Genel müdürlükse genel müdürlük, bakanlıksa bakanlık nereye gidilmesi gerekiyorsa bizi devamlı bir koşturma içinde bizi çalıştırıyor. Ve bizler mutlu oluyoruz. Bütün belediye başkanımız da aynı şekilde bu azmi görüyoruz ve Ömer Selim alan da bunun başını çekiyor, mutlu diyoruz. Bazen eksikler oluyor, noksanlıklar oluyor. Bir gün yine belediye başkanımızın bir talebi var. Talep de öyle ufak pek talep değil yani büyük talep. Kapıyı hiçbir zaman alçaktan açmaz. Yüksekten açar. Bir program var Cumhurbaşkanımıza gittim. Dedim ki Sayın Cumhurbaşkanım işte Zonguldak Belediyesi'nin bu şekilde bir talebi var. Bu şekilde bu şekilde istiyor. Soy ismi de alan ya. Istiyor. Ya dedi bu dedi çok. Ya Sayın Cumhurbaşkanımız ihtiyacımız var. Olması gereken bu. Ya işte dedim bir de belediye başkanımızın soy ismi alan dedim. Istiyor dedim. Ya dedi ki sen onun soy ismini değiştir dedi. Inşallah biz onun soy ismini değiştirmek için uğraşmayacağız. Ama Zonguldak'a ne gerekiyorsa almak için gecemizi gündüzümüzü birbirine katacağız” dedi.

Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı

KOTRA: SELİM ALAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZDIR

Milliyetçi Hareket Partisi MHP MYK üyesi Murat Kotra, sayın genel başkanımızın sizlere selamlarını getirdim. Şimdi ben affınıza sığınarak biraz notlar aldım. Onlarla ilgili de kısa bir şekilde bir değerlendirme yapacağım. Şimdi kıymetli konuklar, Sayın Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan'ı 2019'dan beri makamında ziyaret ederim. Her ziyaret sonrası sosyal medya hesaplarımda da paylaşırken Zonguldak Belediye Başkanımız yani başkanımızı özellikle belirtirdim. Ben herhalde o zamandan yaptım ittifakı. Kendisine bir hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Kadın Kolları Başkanımız, Merkezi İçe Başkanımızla birlikte. Kıymetli basın mensuplarımıza da orada şöyle bir şey söylemiştim. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkiye genelinde 245 tane belediye başkanı var. Bu 245 belediye başkanı biz Milliyetçi Hareket Partililer ve ülkücüler olarak ne kadar kıymetliyse Sayın Ömer Selim Alan da bizim için o kadar kıymetlidir. Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Alan da bizim için o kadar kıymetlidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştır. Ve ittifak olarak açıklanmıştır. Seçimlere Zonguldak'ta Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. İsminin altında Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin imzası vardır. Biz ülkücüler Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin imzası olduğu her yere gövdemizi koyarız. Sözünü asla yere düşürmeyiz. Şimdi bizim Zonguldak'ta yirmi dört tane belediye başkan adayımız var. Bizim teşkilat mensuplarımız başta il başkanımız olmak üzere ilçelerde ve beldelerde Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediye başkan adaylarıyla beraber seçim çalışması yapıyor. İl Belediye Başkanımızın yanında da Sayın Merkez İlçe Başkanımız her daim teşkilatıyla beraber yanında. Bir dava arkadaşımız vefat etti. Çatalazı Belediye Yönetim Kurulu üyemiz. Onun cenazesi için İl başkanımız Mustafa Öztürk, Yortan'a Yenice'ye geçti. Sizlere de selam söyledi. Öncelikle Cumhur İttifakı etle tırnak olmuştur. Bir proje ittifakı değildir.

Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı

ÇAĞLAYAN: YENİ ZONGULDAK DÖNEMİ BAŞLIYOR

AK Parti Zonguldak il Başkanı Mustafa Çağlayan, Kıymetli kardeşlerim, değerli misafirler, bir yerel seçime gidiyoruz. 2019'dan bu yana kadar hizmet vermiş olan belediye başkanımız bugün sizlerin karşısında Cumhur İttifakı adayı olarak. Şimdi bizim belediye başkanımızın arkasında Cumhur İttifakı var. Bizim belediyemiz başkanımızın arkasında milletvekillerimiz var. Önceki dönem milletvekillerimiz var, şimdiki milletvekillerimiz var. Önceki dönem il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız var. Bizim iddiamız şudur. Zonguldak'ımız gelişti. Zonguldak'ımız güzelleşti. Zonguldak'ımız gençleşti. Bunun süratle devam etmesini bizler istiyoruz. Bunun için Cumhurbaşkanımızın eline ihtiyacımız var. O elde belediye başkanımızın üzerinde. Bizzat kendi ifadesi on Şubat'ta geldiğinde sizlere bunu ifade etti. Peki muhalefetin de bir adayı var. Onların destekçisi kim? Bunu bir hatırlatmamız lazım. Geçtiğimiz hafta bir ziyaret gerçekleştirdiler. Başka bir belediye başkanından destek istemeye gittiler. Peki bu destek istedikleri belediye başkanı kim? Kazanıp kazanamayacağı belli mi? Değil. Peki bu belediye başkanının kendi şehrine hayrı var mı? Yok. Sadece kendilerine hayrı var. Benim anlamadığım ve izah etmek istediğim konu şudur. Bu destek istemek için gittikleri belediye başkanları engelleniyoruz diyerek yırtınıyorlar, çırpınıyorlar. Ama merkezi bütçeden herkes eşit oranda pay alıyor. Bütün belediye başkanlarımız. Bizim belediye başkanımız ne kadar pay alıyorsa onlar da o kadar pay alıyor. Bir tarafta engelleniyoruz, iş yapamıyoruz diyerek iş yapamadıklarını kabul edenlerin desteklediği aday var. Bir tarafta da Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanımızın, milletvekillerimizin, bakanlarımızın desteğiyle yola çıkmış, iş yapmış, işleri bitirmek üzere olan bir belediye başkanı var. Karar da tercihte milletimizin. Bu ayrımın özellikle yapılmasını rica ediyorum. Kıymetli dostlar, kıymetli kardeşlerim, bu salonda sivil toplum kuruluşu üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarının başkanları var, muhtarlarımız var. Yani demokrasinin en altından başlayan muhtarlarımız var. Vatandaşlarımızla birebir temas eden muhtarlarımız var. Onlara da ben seslenmek istiyorum. Mahallelerimize veyahut sivil toplum kuruluşunda olan kıymetli hemşerilerimize hizmet etmenin yolu da budur. Bizim hangi partiye gönül vermiş olursa olsun, muhalefete gönül vermiş olan hemşerilerimiz de var. Diğer partilere gönül vermiş hemşerilerimiz de var. Gelin bir Zonguldak birliği oluşturalım. Çok güzel işler oluyor Zonguldak'ta. Zonguldak büyüdü. Bunu mahallede, sokakta, caddede, pazarda kıymetli hemşerilerimizden bizler duyuyoruz. Ne diyorlar? Hizmetin devam edebilmesi için Ömer Selim Alan. Hizmet dediğiniz zaman adres belli. Navigasyona da girseniz orası çıkıyor. Başka maceraya ve herhangi bir şey aramaya gerek yok. Bu yüzden de gelin Zonguldak şemsiyesi altında birlik olalım. Gelin Zonguldak'ta yürütülen projelerin akamete uğramadan bitirilmemesi için belediye başkanımıza destek olalım. Gelin yeni projeler yapılabilmesi için belediye başkanımıza Cumhur İttifakı'na destek olalım. Çünkü bu şehrin, Zonguldak'ımızın yılların hizmetsizliğini geride bırakabilmesi için sizlere ihtiyacı var. Milletvekillerimize ihtiyacı var. Cumhur İttifakı'na bu şehrin ihtiyacı var. O yüzden birlik olmamız lazım. Çünkü bu kişiler Ankara'da gittiklerinde sesleri daha gür çıksın. Elleri daha güçlü olsun istiyoruz.

Bu sebeple de her bireyden, herkesten hangi partiye gönül vermiş olursa olsun destek rica ediyoruz. Gönüllerine girmek için arkadaşlarımız zaten çalışıyorlar, bizler çalışıyoruz. Her şey Zonguldak için diyerek bağrımızı, gönlümüzü açıyor” dedi.

Selim Alan, proje ve meclis üyelerini tanıttı

ALAN: 31 MART’TA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM

Beş yılda yaptığı hizmetleri anlatan Zonguldak belediye başkanı Ömer Selim Alan, “Bugüne kadar yaptıklarımızı gördünüz. Bugüne kadar yapılmayanları da biliyorsunuz. Bu hizmetlerin daha fazlasını ve projelerimizi gerçekleştirmek için 31 Mart’tan sonra kaldığımız yerden çalışmalara devam edeceğiz. Yeni Zonguldak için herkesten destek ve oy istiyorum.” dedi.

24 Şub 2024 - 16:16 - Siyaset

Mahreç  Muhammet Karapinargöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnanış Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnanış Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.