CHP Belediye Başkan adayı Erdem, projelerini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem, Dedeman Otel’de düzenlediği proje tanıtım lansman toplantısında beş yılda...

Muhammet KARAPINAR
Muhammet KARAPINAR Tüm Haberleri
CHP Belediye Başkan adayı Erdem, projelerini açıkladı
CHP Belediye Başkan adayı Erdem, projelerini açıkladı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem, Dedeman Otel’de düzenlediği proje tanıtım lansman toplantısında beş yılda yapacağı projelerini açıkladı.


CHP) Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem’in Dedeman Otel‘deki proje tanıtım  toplantısına 3 bin  partili katıldı.


Proje tanıtım toplantısına CHP Ereğli Belediye Başkan adayı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, katılmadı. 


Proje lansman toplantısı saygı duruşu, istiklal marşı ve 10. yıl marşıyla başladı.


CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem’in merakla beklenen projeleri şöyle, Orta Kapuz Mavi ile yeşili buluşturma projesi, Balkaya çöp alanından yeni yaşam alanı Projesi, Gazipaşa Yayalaştırma Projesi, Kent lokantaları Projesi, Beş yılda beş kreş projesi,  0-dört yaş grubu çocuklara ücretsiz süt projesi, Üretici Pazar projesi, Yaşlı nüfus projesi, Engelsiz kent projesi, gaziler ve şehit yakınlarına yüzde 90 indirimli su projesi, Sokak hayvanları projesi, Kadın Destek ofisi, Karaelmas istihtam ve kariyer ofisi, Sosyal asistan projesi, Festivaller ve konserler projesi, Tek bir kart Zonkart projesi, İnşaat ve onarım atölyesi projesi, Demir atölyesi projesi, parke taşı üretim projesi, Beton santrali projesi, Asvalt palet tesisi projesi, Halk ekmek satış noktaları projesi, Kapalı Pazar alanı projesi, Cumhuriyet park alanı projesi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem’in Dedeman Otel‘deki proje tanıtım törenine

CHP Genel Başkan yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Ertuğrul Eylem, CHP Parti Meclisi Üyesi Nazan  Güneysu, Kadın Kolları Genel Başkan yardımcısı Merve Kır, 

CHP Zonguldak il Başkanı Devrim Dural, CHP eski Milletvekilleri Harun Akın, Ali İhsan Köktürk, Ünal Demirtaş, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak bir önceki dönem Belediye Başkanları Muharrem Akdemir, İsmail Eşref, CHP önceki dönem il başkanları, Doğru Yol Partisi (DYP) eski il Başkanı Mustafa Taştan, CHP Merkez Başkanı Osman Zaimoğlu, CHP ilçe ve belde belediye başkan adayları, Belediye meclis üyeleri ile  çok sayıda partili katıldı.


ERDEM: SEÇİMİ MUTLAKA KAZANACAĞIZ

İsrafil bitireceğiz Belediye kalkındıracağız diyen Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem 

"Ben sadece şunu hatırlatmak istiyorum. Biz bir önceki gelen seçimi kaybetmiş olabiliriz. Biz bir önceki yerel seçimi de kaybetmiş olabiliriz. Bu bizde asla bir yılgınlık yaratmamalı arkadaşlar. Yedi düvele meydan okuyan bir kuşağın evlatları olarak yedi düvele meydan okuyup Cumhuriyeti kuran bir kurucu felsefenin evlatları olarak asla siyasi bir uyuşukluğa mahal veremeyiz. Biz hiçbir zaman demokrasi özlemimizden, laiklikten, özgürlükten asla vazgeçemeyiz. Biz  küllerinden yeni doğan bir milletiz. Bunu dün yaptık. Bugün de yapabiliriz arkadaşlar. Bütün belediye ihaleleri şeffaf olacak ve canlı yayınlanacak. Belediye Meclisi kararları canlı yayınlanacak." dedi. 


YAVUZYILMAZ: SANDIKLARI PATLATIP ERDEM’İ BAŞKAN YAPACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz 

Deniz Yavuzyılmaz yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Zonguldak'ta inşa etmeye çalıştığımız başarının birinci aşaması yani biraz tabii espriyle de karışık Karadeniz'in denizi aşamasıydı. Siz beni milletvekili yaptınız, seçtiniz. Deniz aşamasını birlikte gerçekleştirdik. Sonraki adım biraz daha hareketlendirelim dediniz Ereğli bölgesinden bir milletvekili daha seçtiniz. Ve denizden eylem aşamasına geçti. Eylem vekilimizi seçtik. Ve il başkanlığı seçiminde de o eylem aşamasından da devrim aşamasına geçtik. Sayın Devrim Dural'ı seçtik. Değerli dostlar, şimdi dördüncü aşamadayız. Dördü tahmin edebilirsiniz. Dördüncü aşama bu üç aşamanın felsefesi. O da nedir? Erdemli Belediyecilik. Sayın Tahsin Erdem gelelim beşinci aşamaya. Beşinci aşama değerli dostlar sandık aşaması. Işte sandıkları patlatma aşaması görevi de tabii ki sizlerin. O görevi de siz başaracaksınız.

Değerli dostlar, biz genel başkan yardımcısı olarak tabii aranızda bulunurken kimi teşkil ediyorum? Aynı zamanda size gönülden selamlarımı gönderen bugün konuşarak değerli başkana da karizmatik başkanıma selamlarımı gönderiyorum diyerek benim gönderen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'i temsilen buradayız Değerli dostlar, İstanbul'da başardık, Ankara'da başardık, Adana'da, Antalya'da, Mersin'de başardık. Şimdi sıra Zonguldak'ta diyorum, laf çok iş, kamyon, ileri Zonguldak diyoruz. Tahsin Başkan'ım Değerli belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerim değerli Atatürkçüler, yolumuz açık olsun” dedi. 

ERTUĞRUL: DEVLET GÜCÜNE KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ 

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, 

“14 Mayıs’ta seçimi kaybettik. Onlar kazandı ama bir baktılar ki aslında gerçekte bu yalanlar, iftiralar, bu montaj videolar ve göçmenlerin oyu olmasa aslında iktidar bu seçimi kaybeder. Ne yapmam lazım diye düşündü. Güç sahibi yapan sarayda oturan AKP Genel Başkanı benim önce bu muhalefetin oyunu dağıtman lazım dedi. Arkadaşlar iktidar son seçimden sonra da aldığı güç Anayasamızın değiştirilmesi teklif bile edilemez maddelerine kurucu iradenin belirlediği çizdiği çerçeveye saldırılarını daha fazla arttırdı. Bunu nerede görüyoruz? Bunu maalesef Özellikle Milli Eğitim'de görüyoruz. Küçük çocuklarımıza laiklik ilkemizle bağdaşmayacak onları laik, demokratik, sosyal Türkiye'nin hedefinden şaştırmak için mücadele eden kişiler ve uygulamalar görüyoruz ve maalesef Milli Eğitim Bakanı diyor ki siz çatlasanız da, patlasanız da ben tarikatlarla, cemaatlerle, sözleşmeler imzalayacağım diyor. Ne kadar üzücü bir tablo. Daha önceden Türkiye'de Türkiye'deki anayasal düzenin değişmeyeceğinin garantörü olan kurumlar vardır. Arkadaşlar bu kurumlar maalesef bir bir yıpratıldı. Şu an bu karanlık zihniyetin karşısında bütün oyunlara rağmen bütün baskılara rağmen Bütün iftiralara rağmen ayakta duran tek bir kurum var. O da Cumhuriyet Halk Partisi.

 Türkiye'nin bu kötü gidişine dur diyebilmek için Türkiye'nin anayasal yapısına yapılan saldırılara karşı biz dimdik ayaktayız diyebilmek için önümüzde çok güzel bir fırsat var. Bilinçli partililer olarak adaylaşma süreçleri gerçekleşti tüm Türkiye'de adaylar adayı olmuştur. Istediğiniz kişiler aday olmamıştır. Beğenmediğiniz kişiler partiniz adayını aday göstermiş olabilir. Arkadaşlar bu süreç artık geride kaldı. O defter kapandı. Hepimiz bilinçli insanlarız. Bu noktadan itibaren eğer kendinizi iyi bir Cumhuriyet Halk Partili olarak tanımlıyorsa kendinizi Atatürkçü olarak tanımlıyorsak yapmamız gereken şey adaylarımızın yanında dimdik durmak onlara gücümüzden daha fazlasını sunmak. Sadece adaylarımızın çalışması yetmeyecek belediye meclis üyelerimizin il genel meclisi üyelerimizin, örgütlerimizin çalışması arkadaşlar asla yeterli değil. Mücadele ettiğimiz gücün, farkında olmalıyız. Devlet gücüne karşı mücadele ediyoruz. Çünkü iktidar devletin bütün imkanlarını tamamen kendi adaylığının önüne sunmuş durumda.

 Ve şimdi vatandaşlarımızı çok rahat bir şekilde tehdit edeceği gücü kendisinde buluyor. Bana oy verirseniz hizmet var. Oy vermezseniz bakın çekeceğiniz vardır. Istediği kadar baskı yapsınlar. Biz tek yumruk olarak Cumhuriyet Halk Partililer olarak adaylarımızın yanında duracağız ve tüm seçim bölgelerine seçimi kazanmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Biz Zonguldak'ta da bunu yapmaya mecburuz. Tüm beldelerimizde bunu yapmaya mecburuz. Biz demokrat anlayışlı belediyeciliği Zonguldak'ta hakim kılmak zorundayız. Sosyal demokrat belediyecilik ne yapar? Tüm vatandaşlarına asla dil, din, cinsiyet, siyasi görüş, ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarına eşit şekilde hizmet getirmeye çalıştık. Toplumun refahını yükseltmeye çalışır, kimseyi ayrıştırmaz ötekileştirmez. Bu anlayışı Zonguldak'ta hakim kılmak zorundayız. Ve bu anlayışı hakim kılacak harika bir ekibimiz var Tahsin Erdem başkanımız var. Belediye meclis üyelerimiz var. Şuna inanıyorum ki şuna inanıyorum ki üstün bir çalışma sergiliyorlar. Örgütlerimiz çok iyi çalışıyor.

Hep beraber sadece Zonguldak merkezde değil Türkiye diyeceğiz ki Cumhuriyet Halk Partisi burada. Dimdik ayakta ve eskisinden daha güçlü. Ve iktidara yürüyoruz. Bunun mesajını vermenin yolu çalışmak, çalışmak, çalışmak” dedi. 


İL BAŞKANI DURAL: 25 SEÇİM BÖLGEDİNDE ZAFER BİZİMDİR


CHP Zonguldak il Başkanı Devrim Dural, “ Göreve geldiğiniz gün 11 olan belediye sayımızı Gökçebey ilçemiz ve Gelik beldemizin de Cumhuriyet Halk Partisi ailesine katılmasıyla 13’e çıkartmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Merkez belediyemiz başta olmak üzere yirmi beş seçim bölgesinde zafere ulaşacağımıza inancımız tamdır. Amacı sadece hizmet değil adil hizmet belediyeciliği olan bir anlayışla günübirlik ya da anlık çözüm arayışlarından ziyade kalıcı ve kökten çözüm üreten bir belediyecilik modeli ile halkımızın karşısına çıkıyoruz. Sadaka dağıtarak değil haysiyetli yaşam hakkını tüm Zonguldak halkına iade edeceğiz. Nasıl Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinde sosyal demokrat, halkçı belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyorsak Zonguldak merkezi de sayın Tahsin Erdem ile Zonguldak'ın özlediği yana değil halktan yana belediyecilik ile kavuşturacağız. Işimiz gücümüz Zonguldak” dedi. 


ZAİMOĞLU: ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN ERDEM’DİR 


CHP Merkez ilçe başkanı Osman Zaimoğlu

“CHP Merkez ilçe başkanı olarak yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte çok onurlu ve gururlu bir gün yaşıyoruz. Değerli il başkanım ve yöneticileriyle beraber çok güzel bir seçim çalışması yapıyoruz. Sizlerin de oyuyla beraber ön seçimde değerli başkan adayımız sayın Tahsin Erdem belirlendi. Tüm örgüt, birlik, beraberlik içerisinde kenetlendi. Parti adayımıza gece gündüz çalışıyoruz. Bu onuru yaşıyoruz. Böylesine güzel bir çalışma, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde ayrışmadan, bölünmeden 31 Mart akşamı sandıkları patlatacağız. Ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve Zonguldak'a, Zonguldak'ın Belediye başkanı koyacağız. 31 Mart akşamının belediye başkanı sayın Tahsin Erdemdir. Buradan ilan ediyorum” dedi. 


CHP Belediye  Başkan adayı Tahsin Erdem projelerini ve belediye meclis üyelerini kamuoyuna tanıttı.

07 Mar 2024 - 20:47 - Gündem

Mahreç  Muhammet Karapinargöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnanış Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnanış Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.