Devrek Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği

                                                                                    DEVREK KAYMAKAMLIĞI MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN Satışı Yapılacak Taşın...

                                                                                    DEVREK KAYMAKAMLIĞI MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİNDEN

Satışı Yapılacak Taşınmazların :

Sıra
 No
Mahalle / KöyMevkiiPaftaAdaParselYüzölçüm
(m²)
Niteliğiİmar DurumuTahmini Bedel (TL)Geçici
Teminat (TL)
İhale
Tarihi
İhale
Saati
1Zonguldak-Devrek-Başlarkadı KöyüKirazların BaşıF27c09c3a168312.286,63Hali Araziİmarsız761.515,00228.454,5020.05.202415:00

     Yukarıda niteliği, tahmini satış bedeli ve geçici teminatı belirtilen taşınmazın satış ihalesi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile karşısında gösterilen tarih ve saatte Devrek Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği odasında yapılacaktır.
1- İhale ile ilgili dosyalar ve şartname mesai saatleri dahilinde Milli Emlak şefliğinde ücretsiz görülebilir.
2- İhaleye iştirak edeceklerin, nüfus cüzdanı suretini, kanuni ikamet belgesini, geçici teminat makbuzlarını veya mektuplarını, tüzel kişilerin idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı olduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış, tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge ile tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noterlikçe onaylı yetki belgesini ve imza sirküsünü, başka bir kişi adına ihaleye iştirak edeceklerin noterlikçe onaylı vekaletnameyi ihale saatine kadar  İhale Komisyonu Başkanlığına vermeleri zorunludur. (Banka teminat mektubu verilmesi halinde Geçici Teminat mektubunun "süresiz, limit içi " olması ve teyit yazısının ibrazı gerekir.) 
3- İstekliler ihale saatine kadar İhale Komisyonuna ulaşması kaydıyla, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını iadeli taahhütlü posta ile de gönderebilirler, postadaki gecikmeler kabul edilmez.
4- 4706 sayılı Kanunun 4916 sayılı Kanunla değişik 5 inci maddesi gereğince talep edilmesi halinde, alıcının belirteceği tarihler de dikkate alınarak, satış bedelinin en az ¼’ ü peşin, kalanı 3’er aylık dönemler halinde eşit taksitlerle en fazla 8 taksitle ödenebilecektir. Alacağın kalan kısmına kanunî faiz uygulanır. Satış bedelinin peşin olarak ödenmesi halinde 7394 sayılı Kanunla değişik 4706 sayılı Kanunun ilgili hükümleri uyarınca hazırlanan Bakanlığımızın (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) 2022/11 sayılı genelgesine göre  satış bedeline % 20 (yüzde yirmi) indirim uygulanacaktır.
5-Hazineye ait taşınmaz malların satışı KDV’ye tabi olmadığı gibi bu satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan muaf olup 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmayacaktır.
6- Taşınmazın ihale bedeline dahil olan 75.525,42 TL. taşınır muhtesat bedeli (ağaç)  peşin ve yüzde 20 KDV eklenerek % 20 indirim uygulanmadan tahsil edilecektir. 
7-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereğince, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından Hazine taşınmazlarının satış işlemlerinde satış bedeli üzerinden; 5 Milyon TL'ye kadar olan kısmı için %1 (yüzde bir), 5 Milyon TL'den 10 Milyon TL'ye kadar olan kısmı için %0,5 (binde beş) , 10 Milyon TL'yi aşan kısmı için % 0,25 (onbinde yirmibeş) oranında işlem bedeli peşin olarak tahsil edilecektir. 
8- Komisyon gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
9- İhale ile ilgili bilgiler ayrıca www.milliemlak.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

İlan Olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN02024131

13 May 2024 - 00:05 - Resmi İlanlargöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnanış Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnanış Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.