Hakan Berktaş Ataşehir'e nefes olur

HAKAN BERKTAŞ ATAŞEHİR'E NEFES OLUR

Hakan Berktaş'ın adını son yıllarda çok fazla duyduk, özellikle dezavantajlı gruplar içinde yer alan yaşlı ve engelliler, sonrasında sivil toplum kuruluşları, uluslararası Türk dernek ve cemiyetleri, ekonomik çevrelerde kalkınma hamlesine el veren iş insanları, Malatyalı hemşerileri ve İstanbul'da Ataşehir eşrafı Hakan Berktaş'ın birbirinden başarılı projelerinden haberdar olmanın ötesinde, sunulan hizmetlerden yararlanma şansına sahip oldu.

Küresel Çözüm Platformu Kurucu Temsilcisi, Alzheimer Demans Parkinson Hasta ve Hasta Yakınları Derneği Genel Başkanı, Malatya Kalkınma Derneği (MAKADER) Genel Başkanı, Sosyal Rehberlik Merkezi Kurucu Yöneticisi olan Sosyal Hizmet Uzmanı Hakan Berktaş, toplumsal kalkınma odaklı, sinerji yaratan ve sürdürülebilir proje ve uygulamalarıyla Türkiye'den 7 kıtaya büyük bir kapı açtı.

Daha önce de O'nun önemli çalışmalarından ve ses getiren projelerinden bahsettim, örneğin; 'Bakım Sigortası' için verdiği mücadele muhteşemdi, Alzheimer Demans Parkinson Hasta ve Hasta Yakınları Derneği'ni kurarak hazırladığı 'Bakım Sigortası Yasa Tasarısı' taslağını TBMM'ye kadar ulaştırmış, tasarının yasalaşabilmesinin kilit ismi Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ'ın dikkatini çekmişti, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da seçim vaadleri arasında bu tasarıyı hayata geçireceğinin sözünü verdi.

Bakım Sigortası'nın hayata geçmesiyle milyonlarca dar gelirli yaşlı vatandaşımız özel olan huzurevi ve bakım merkezlerinden Devlet destekli olarak yararlanabilecek, ömürlerinin son demlerinde bir başkasına yük olma endişesinden uzak, aç ve açıkta kalma korkusu olmadan huzur ve güven içinde bakım hizmeti alabilecek.

Hakan Berktaş dejavantajlı vatandaşların sorunlarını da, çözüm yollarını da çok iyi biliyor, işini o kadar severek yapıyor ki, devlet imkanlarının yetmediği noktada bireysel çabalarıyla ortaya yeni projeler koyuyor ve uyguluyor, merkezi İstanbul'da bulunan Sosyal Rehberlik Merkezi de hayata geçirdiği bu projelerden biri.

Ülkenin tüm şehirlerinden, ilçelerinden, köylerinden ve hatta yurt dışından Sosyal Rehberlik Merkezi'ni arayan ihtiyaç sahibi engelli ve yaşlılar ile aileleri, en yakın yerleşim yerinde bulunan bakım, yardım ve destek hizmetleri kurum ve kuruluşlarına yönlendiriliyor, gerekirse araç temin ediliyor ve evinden alınıp hizmetle buluşturuluyor.

Hakan Berktaş tüm bu çalışmalarının yanında, doğup büyüdüğü memleketi ve hemşerilerini çok sevdiği için, hem yurtiçinde, hem de yurtdışında yaşayan Malatyalılar için muhteşem bir projeyi de hayata geçirdi, önce Malatya Kalkınma Derneği'ni (MAKADER), hemen sonrasında da ekibiyle kolları sıvayıp hemşehrilerinin birbirinden haberdar olacağı Malatyalılar Ticaret Merkezi'ni kurdu.

Bu merkez www.makader.org web adresinde bulunan bir portal, dünya üzerinde ne kadar ticaret yapan, ticaretle uğraşan Malatyalı veya eşi Malatyalı olan varsa, herkesin bu portala kaydı ücretsiz olarak yapılıyor.

Örneğin Norveç’te yaşayan bir Malatyalı, çocuk kıyafetlerini toptan alıp satmak istiyor, MAKADER internet adresine girip bu sektörde Malatyalı üretici, toptancı, nakliyeci kimler, hangi firmalar varsa rahatlıkla bulabiliyor ve iletişime geçiyor.

Hakan Berktaş Malatya'dan dünyaya açılan bu projesinin başarıya ulaşmasının ardından uygulamayı bir kaç kademe daha geliştirerek Küresel Çözüm Platformu'nu kurdu ve dünya üzerindeki tüm Türk derneklerinin bir çatı altında toplanarak ticaret yapmasına ve Türk ekonomisine katma değer sağlamasına büyük bir zemin oluşturdu.

Küresel Çözüm Platformu olarak dünyanın öbür ucundaki Afrika ülkeleriyle sosyo-ekonomik ve kültürel ilişkiler kurulmasına öncülük etti, Kenya ve Nijerya gibi ülkelerin iş insanlarıyla buluştu, Türk sivil toplum kuruluşları ve işletmelerinin yöneticilerini Afrikalı dostlarıyla bir araya getirerek ticari ilişkiler kurmalarına da vesile oldu.

Ülkesinin gücüne, halkının potansiyeline güvenerek geliştirdiği ve uyguladığı projelerle bilgi birikim ve tecrübesini Türkiye'nin menfaatleri için kullandı, ayakları yere basan öngörülerini cesaretle eyleme geçirdi.

Berktaş başarılarla dolu bir geçmiş, bugün için müthiş bir birikim ve gelecek için umut veren bir öncü güç olarak, şimdi yaşadığı ve çok sevdiği İstanbul'un gözbebeği Ataşehir'e AK Parti'den belediye başkanı olmak için çalışıyor.

Biliyorum ki Ataşehir için çok büyük ve güzel hizmetler verecek vizyona, misyona ve birikime sahip.

Sağduyulu AK Parti seçmenlerinin ve kadirşinas Ataşehirlilerin hakkı olana hakkını vereceğini herkes bilir.

Hakan Berktaş Ataşehir'e hayırlı olsun, projeleri ve hizmetleriyle varolsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nezih Varol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İnanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İnanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İnanış Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İnanış Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.