Şennur GÜNEŞ BİR BAŞKAYDI BU YIL RAMAZAN
Yazı Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 00:00 Bu yazı 4791 kez okundu
 
BİR BAŞKAYDI BU YIL RAMAZAN
Şennur GÜNEŞ
inanisgazetesi@gmail.com
 
 

Selam güzel dostlarım, “Nasıl gidiyor hayat?” diye sormayacağım size; çünkü biliyorum hepimiz kendi hayat akışımıza kapıldık gidiyoruz. Artık kurallarına katiyetle uymamız gereken yeni bir yaşam şeklimiz var. Aman dostlarım bu kurallara uyalım, sağlığımızı tehdit edecek durumlara düşmeyelim. Henüz hiçbir şey bitmiş veya yeterince azalmış değil bu yüzden gaflete düşüp de maskesiz, eldivensiz sakın dışarı çıkmayalım, hem bireysel hem toplumsal mesafemizi korumaya da devam edelim olur mu?

 Biz bu hayat akışına kapılmışken bu arada yılın biricik sultanı Ramazan ayımız da böylece geldi geçti sessiz sedasız. Olmazsa olmazımız Ramazan davulunun sesini arayanlar olmuştur elbet benim gibi, ama yine de hepinize hayırlı gelmiş, hayırlı gitmiştir inşallah. Ramazanımız sessiz olunca bayramı da sessiz oldu tabi ama biz izin vermedik onun sessizliğine, onu içtenlikle karşıladık yine, içimizde coşkusunu yaşadık sevdiklerimiz ve sevenlerimizle. Uzaktan uzağa da olsa telefonda aile büyüklerimizi, eşimizi dostumuzu aradığımızda onların özlemle dolu o hoş seslerini duymanın, sohbet etmenin samimiyeti de bir başka güzeldi bu bayramda öyle değil mi sevgili dostlar? Çünkü önceliğimiz sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı idi, onların sağ salim ve esenlikte olmaları bizleri buruk bir bayram havasından uzaklaştırmış, biz de karşılıklı mutluluk duymuştuk bundan. Ben de bu vesileyle, geç de olsa, Ramazan bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, nice sağlık ve huzur dolu bayramlar diliyorum sizlere.

Artık evlerde kalmanın gerekliliğine alıştık ve evde kendimizi meşgul edecek şeyler bulmaya devam ediyoruz bu arada. Ramazan ayına girer girmez hamarat hanımlar, beyler evde ekmeğin yanına Ramazan pidesi de yapmaya başladılar ve sosyal medyada bu maharetler anında paylaşıldı, beğeniler aldı tabi. Ben de denedim ekmek ve pide yapmayı, bayağı da güzel oldu, fakat çok zahmetli olduğundan bir kere yapıp denemekle kaldığımı da söylemeliyim. Ama bana göre ondan da zahmetli bir şey vardı ki o da lokum yapmak.Evet, şu meşhur Türk lokumumuzdan hem de gül kokulusundan… Basım aşamasında olduğundan raflarda yerini henüz almamış olan Bir Adım Öte Aşk romanın yazarı ve ta Kuveyt’lerde yaşayan arkadaşım Özlem Elma Çankaya, namı diğer MadamApple, becerikli elleriyle yapmış olduğu gül lokumunun resmini paylaşmıştı geçenlerde benimle ve ben görüntüsüne bayıldığım, “Kim bilir tadı ne güzeldir!” dediğim pembe lokumun tarifini istediğimde hiç üşenmedi attı bana tarifi. “Iııhh, olmaz mümkün değil, ben bu lokumu yapmayı beceremem,” diyerek yazar arkadaşıma hem yazarlığında kalemine, hem de lezzet dolu tatlı maharetlerinde ellerine sağlık diyerek başarılarının daim olmasını dileyip yazmakta olduğum hikayelerime, romanlarıma sarılıverdim hevesle. Ne demişler “Uzun yolculuklar ilk adımla başlar ve önemli olan uzaklık değil, ilk adımı atabilmektir.” Ben de böyle diye diye kendimi motive ederek nihayet bugünlere geldim. Biliyorum ki daha çok yolum var bu uğurda ama ben karınca misali ufak adımlarla ilerlemeye devam ediyorum ve ağır ağır atıyorum adımlarımı.

Bugünlük sizlerle olmaktan ve duygularımı, heveslerimi paylaşmaktan çok mutlu oldum sevgili dostlarım, bir dahaki yazımda tekrar görüşmek üzere sevgiyle kalın hoşçakalın, sağlığınız için evde kalın…

 
Etiketler: BİR, BAŞKAYDI, BU, YIL, RAMAZAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı