‘Adalet İstiyoruz’

GÜNDEM 29.05.2015 - 08:55, Güncelleme: 02.12.2022 - 10:19
 

‘Adalet İstiyoruz’

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubesi, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) kararıyla, 5 Haziran’da Türkiye çapında yapılan iş bırakma eylemine katılan İzmir Adliyesi’nde çalışan 7 kişi hakkında memuriyetten çıkarma talebiyle soruşturma açılmasına tepki gösterdi.
BES Zonguldak Şubesinde yapılan açıklamada konuşan BES Zonguldak Şubesi Hukuk Sekreteri Cengiz Yılmaz, İzmir Adliyesi’nde çalışan 7 kişi hakkında memuriyetten çıkarma talebiyle soruşturma açılmasına tepki göstererek ‘Adalet Bakanlığı’nı bir kez daha uyarıyor, Adalet istiyoruz’ dedi. Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti: ‘KAMU EMEKÇİLERİNDEN AKP’YE BİAT ETMESİ İSTENMEKTEDİR’ “5 Haziran 2013 tarihinde konfederasyonumuz KESK'in kararı gereği yapılan greve katılan İzmir Şube Başkanımız Selma Şen, üye ve işyeri temsilcilerimiz Öznur Öztürk, Bülent Okulmuş, Şaziye Ezgi İnan, Uğur Demirtaş ve Yetiş Kaya hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Soruşturma sonucunda muhakkik tarafından üyelerimiz hakkında uyarma cezası verilmesi önerilirken, Adli Yargı Adalet Komisyonu tarafından yapılan grev ideolojik olarak değerlendirilerek üyelerimiz ‘Devlet Memurluğundan Çıkarma Cezası’ talebi ile 24 Ocak 2014 tarihi itibariyle Adalet Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdir. 5 Haziran 2013 tarihinde yapmış olduğumuz grevde ortaya koyduğumuz talepler tüm yargı emekçilerinin talepleridir. Bu güne kadar taleplerimiz karşılanmadığı gibi AKP İktidarının ve Adalet Bakanlığı’nın uygulamaları çalışma yaşamında her geçen gün yeni sorunlar yaratmış, yargı emekçileri üzerindeki iş yükü ve mobbing uygulamaları çalışma hayatını adeta bir kabusa dönüştürmüştür. Yargı emekçilerinin taleplerini görmeyenler kendi elleriyle yarattıkları sahte sendikaları Adalet Bakanlığı’nda yetkili kılanlar yargı emekçilerinin mücadelesini boğmaya çalışmaktadırlar. 5 Haziran 2013 tarihinde yaptığımız greve on binlerce kamu emekçisi katılmış, hakkında idari ve adli soruşturma yürütülüp de ceza alan bir tane kamu emekçisi yok iken üyelerimiz üzerinden tüm kamu emekçilerine özellikle yargı emekçilerine göz dağı verilmek istenmektedir. Üyelerimiz hakkında hazırlanan raporda 5 Haziran grevi kastedilerek KESK’in sendikal faaliyetler adı altında ideolojik faaliyetler yürüttüğü ve yapılan eylemin belli bir siyasi partiye ve hükümete yönelik eylemler olduğu ifade edilmektedir. Kamu emekçileri talepleri için mücadele ederken 2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten AKP’ye karşı değil de muhalefet partilerine karşımı eylem yapacaklar sorusu akla gelmekte kamu emekçilerinden AKP’ye biat etmesi istenmektedir. Tüm Yargı Sen’den BES’e yargı emekçilerinin onurlu sesi ve mücadele örgütü olan sendikamız bu saldırıyı da boşa çıkarmayı başaracaktır. BES olarak üyelerimiz nezdinde sendikal faaliyetlerimizin yargılanmasına izin vermeyeceğiz. Her düzeyde üyelerimizle dayanışma içinde olarak üyelerimize sahip çıkacağız. Özelde yargı emekçilerinin genelde büro emekçilerinin sözünü daha gür söyleyecek, büro emekçilerinin onurlu sesi olmaya devam edeceğiz. Adalet Bakanlığı’nı bir kez daha uyarıyor, Adalet istiyoruz.”  
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubesi, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) kararıyla, 5 Haziran’da Türkiye çapında yapılan iş bırakma eylemine katılan İzmir Adliyesi’nde çalışan 7 kişi hakkında memuriyetten çıkarma talebiyle soruşturma açılmasına tepki gösterdi.

BES Zonguldak Şubesinde yapılan açıklamada konuşan BES Zonguldak Şubesi Hukuk Sekreteri Cengiz Yılmaz, İzmir Adliyesi’nde çalışan 7 kişi hakkında memuriyetten çıkarma talebiyle soruşturma açılmasına tepki göstererek ‘Adalet Bakanlığı’nı bir kez daha uyarıyor, Adalet istiyoruz’ dedi.
Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti:

‘KAMU EMEKÇİLERİNDEN AKP’YE BİAT ETMESİ İSTENMEKTEDİR’
“5 Haziran 2013 tarihinde konfederasyonumuz KESK'in kararı gereği yapılan greve katılan İzmir Şube Başkanımız Selma Şen, üye ve işyeri temsilcilerimiz Öznur Öztürk, Bülent Okulmuş, Şaziye Ezgi İnan, Uğur Demirtaş ve Yetiş Kaya hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Soruşturma sonucunda muhakkik tarafından üyelerimiz hakkında uyarma cezası verilmesi önerilirken, Adli Yargı Adalet Komisyonu tarafından yapılan grev ideolojik olarak değerlendirilerek üyelerimiz ‘Devlet Memurluğundan Çıkarma Cezası’ talebi ile 24 Ocak 2014 tarihi itibariyle Adalet Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdir. 5 Haziran 2013 tarihinde yapmış olduğumuz grevde ortaya koyduğumuz talepler tüm yargı emekçilerinin talepleridir. Bu güne kadar taleplerimiz karşılanmadığı gibi AKP İktidarının ve Adalet Bakanlığı’nın uygulamaları çalışma yaşamında her geçen gün yeni sorunlar yaratmış, yargı emekçileri üzerindeki iş yükü ve mobbing uygulamaları çalışma hayatını adeta bir kabusa dönüştürmüştür. Yargı emekçilerinin taleplerini görmeyenler kendi elleriyle yarattıkları sahte sendikaları Adalet Bakanlığı’nda yetkili kılanlar yargı emekçilerinin mücadelesini boğmaya çalışmaktadırlar. 5 Haziran 2013 tarihinde yaptığımız greve on binlerce kamu emekçisi katılmış, hakkında idari ve adli soruşturma yürütülüp de ceza alan bir tane kamu emekçisi yok iken üyelerimiz üzerinden tüm kamu emekçilerine özellikle yargı emekçilerine göz dağı verilmek istenmektedir. Üyelerimiz hakkında hazırlanan raporda 5 Haziran grevi kastedilerek KESK’in sendikal faaliyetler adı altında ideolojik faaliyetler yürüttüğü ve yapılan eylemin belli bir siyasi partiye ve hükümete yönelik eylemler olduğu ifade edilmektedir. Kamu emekçileri talepleri için mücadele ederken 2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten AKP’ye karşı değil de muhalefet partilerine karşımı eylem yapacaklar sorusu akla gelmekte kamu emekçilerinden AKP’ye biat etmesi istenmektedir. Tüm Yargı Sen’den BES’e yargı emekçilerinin onurlu sesi ve mücadele örgütü olan sendikamız bu saldırıyı da boşa çıkarmayı başaracaktır. BES olarak üyelerimiz nezdinde sendikal faaliyetlerimizin yargılanmasına izin vermeyeceğiz. Her düzeyde üyelerimizle dayanışma içinde olarak üyelerimize sahip çıkacağız. Özelde yargı emekçilerinin genelde büro emekçilerinin sözünü daha gür söyleyecek, büro emekçilerinin onurlu sesi olmaya devam edeceğiz. Adalet Bakanlığı’nı bir kez daha uyarıyor, Adalet istiyoruz.”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inanisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.