Yusuf İkram TUNA KADINA ŞİDDET DEĞİL BU İNSANLIĞA EZİYET!
Yazı Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 00:00 Bu yazı 1063 kez okundu
 
KADINA ŞİDDET DEĞİL BU İNSANLIĞA EZİYET!
Yusuf İkram TUNA
y.ikramtuna@gmail.com
 
 

02.09.2020 tarihli Ülke gündemi haber başlıklarına baktım ve neler okuduğuma inanamadım! Nereye yöneldiniz, nereye gitmeye çalışıyorsunuz? Aklınız mı gitti diyeceğim de aklı olmayanların yaptığını görmedim hiç bunları. Küçük yaşta çocuğa cinsel istismar ne demektir, hangi akıl hangi mantık açıklayabilir bunu?

Dört haber başlığını paylaşıyorum sizinle;

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 28 Ağustos günü düzenlenen operasyonda, küçük yaşta çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alınan F.N. (58), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, boşanma aşamasındaki astsubay Köksal Doğru, kuaför dükkanı işleten eşinin iş yerinde katliam yaptı. Doğru,işyeri önünde tartıştığı eşi Handan Doğru ile iş yerine malzeme getiren Alper R.'yi tabanca ile öldürüp, iş yeri çalışanı Gizem Önal'ı da yaraladıktan sonra intihar etti.

Bursa'da Cüneyt A. (16), kız arkadaşına dokunduğu iddiasıyla tartıştığı Mehmet Yavaş’ı (58) başına kurusıkı tabancanın kabzasıyla defalarca vurarak darbetti. Beyin kanaması geçiren Yavaş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, gözaltına alınan Cüneyt A., tutuklandı. Olay, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Kadıköy Bostancı'da evine dönmek için taksi bekleyen Nagehan Bıyıklı'nın darp edilmesiyle ilgili gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi. Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Boşanacaksan boşan öldürmek neden? Yanındayken kollayamadığın kadını ayrılacak diye canından ediyorsun. Kadın senden boşanmakta ne kadar haklı görüyoruz! Aklın da yok mantığında. Astsubay olmuşsun, bu memleketin en özel kurumunda rütbeli olarak görev yapıyorsun. Devletin sana vermiş olduğu silah taşıma hakkını bir insanın, bir kadının ve en önemlisi eşinin canına kast ederek kullanıyorsun. Şimdi eşinde hayatını kaybetti sende. Her şey sona erdi değil mi? Peki geride kalanlar ne oldu kimler ne durumda? O anneler, babalar sizleri yetiştirebilmek adına ne fedakârlıklar yaptı, ne acılar çekti. Sen kalbinde zerre sevgi taşımamışsın, kimse de kalkıp bir anlık cinnet demesin, bende cinnet geçirebilirim ona göre.

 

Kız arkadaşına dokundu diye silah kabzası ile kafasına vurarak hayatına kast etti. Ne kazandın, şimdi ne olacak düşünmedin mi? Kız arkadaşın artık senin elini tutacak mı? Bugün bir insanı bu şekilde darbeden beyinsiz yarın bana ne yapar diye düşünmeyecek mi? Akıl etmeyi bıraktınız anladım da, aklınız yerine geldiğinde bunlara mı kullanıyorsunuz bunu anlayamadım!

Taksi bekleyen kadın darp edildi diyor, anlayabiliyor musunuz? Güvenlik kameralarına yansıdı diyor. Nasıl olabiliyor aklınızdan ne geçiyor çözmüş değilim.

Saptırılıyoruz! Her şeyden sessizce vazgeçiyoruz. Toplumu yozlaştırmak için kullandıkları oyunları o kadar başarılı kıldılar ki yaşam şeklimiz değişti. Normal geliyor artık kadın cinayetlerini okumak. Normal geliyor artık cinsel istismar. Ne demek normal geliyor diye bağıran bir kesim var fakat seslerine karşılık bulamıyorlar. Şimdi tüm bu suçları işleyen kişiler cezaevine gönderilmiş. Ne güzel adalet. Suçu işleyecek olanın herhangi bir korkusu yok! En fazla 10 yıl, 5 yıl, 20 yıl yatarım. İyi halden indirim alır çıkarım, hesabı ile işleniyor bu suçlar. Bu suçların cezası cezaevi olmamalı. Bu suçları işleyenleri denek yapın organlarını çocuklara aktarın. En azından Ülkeme gelecek olacaklar için çare olsunlar. Kendisine faydası olmayanın topluma hiçbir faydası olmaz. İdam etmeyin bunları. Kullanmayı bilmedikleri organlarını hastanelerde yatmakta olan acı çeken insanlarımıza hayat vermesi için kullanın. Elini kolunu kesmeyin hırsızların, ellerini kaybeden gazime el sağlayın! Bu suçu işlemeye kalkanlar da bilsinler, devlet eli ile yemek yok, yatmak yok! Suçu işlerin bedeli bu desinler. Korku eğitimde önemlidir.

Nush ile uslanmayanın hakkı tekrirtekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

 

Hoşça kalın…

Saygı, sevgi, sağlık dileklerimle…

Çocukları sevin..

 
Etiketler: KADINA, ŞİDDET, DEĞİL, BU, İNSANLIĞA, EZİYET!,
Yorumlar
Haber Yazılımı