Yusuf İkram TUNA KARAR KİMİN?
Yazı Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 12:45 Bu yazı 1425 kez okundu
 
KARAR KİMİN?
Yusuf İkram TUNA
y.ikramtuna@gmail.com
 
 

Merhaba;

Bir şekilde hayatın içinde çizdiğimiz bir yol bulunmakta. Virajlara ve tümseklere ne kadar hızla yaklaştığımızın farkında olduğumuzu da zannetmiyorum. Bilinen en büyük gerçek herkesin hayatıyla aynı anda girdiğimiz virajlar bulunmakta. Herkesin fren oranı her ne kadar farklı olsa bile.

Öyle dönemlerden geçiyoruz ki herkesin hayatında ki viraj çapı belli olsa da herkesin fren şiddeti farklı. Bir tarafta dolar, euro ve altın hesabı yapanlar diğer tarafta bunun ile hiç ilgisi olmayanlar… Kur farkından dolayı milyon liralar kazanlar, çok daha fazlasını kaybedenler. Dedim ya bu ara hayatlarımızın virajlarının çapı hep aynı da, kimin frene ne kadar bastığı belli değil. Uçuruma gidenler ve duvara direk çakılanlardan hiç bahsetmiyorum.

Karar veriyoruz hepimiz bir şekilde. En basit alışveriş yaparken mağazada ürünlere raflardan değil de vitrinden bakmaya başlıyoruz. Çünkü mağazalar bizi vitrinlere yönlendiriyor. Aldığımız ürünün satın alma kararını gerçekten biz mi veriyoruz bilemiyorum.

Haberin doğrusunu araştırırken Google’ın ilk gösterdiği sayfada mı kalıyoruz yoksa derinlere inerek gerçek haberi bulmak için çabalıyor muyuz bilemiyorum. Farkında olduğumu düşünerek, ben yönlendirildiğimize inanıyorum. Hayatta bulunan hatalarımızın da doğrularımızın da yönlendirmelerden kaynaklandığını düşünüyorum. İyi bir dinleyici olamadık, okumaktan da baya uzaklaştık. Araştırmalarımız ise sadece toplumda konuşulan fısıltı gazetesi kadar kaldı. Gerçek gazetelerinde sadece başlıklarına bakar olduk. Çünkü bizce başlıklar zaten haberin detaylarını barındırıyor ve biz başlıktan her şeyi çözebiliyor durumdayız.

Beklenen faiz açıklaması geldi piyasalar da düşüş başladı!

Asgari ücret toplantısı önümüzde ki günler de başlıyor, beklenen oran 10!

Emekli ikramiyeleri ödenmeye başladı!

Bakan açıkladı, teşvik ödemeleri yarından itibaren başlıyor!

Korona virüs hız kesmiyor, tedbirler artırıldı.

Meb den açıklama sınavlar iptal!

Çok güzel başlıklar değil mi? Güzel başlıklar diliyorum.

 

Karar verdiğiniz de kararınızın gerçekten yönlendirilmediği hususunda emin olmanız gerektiğini UNUTMAYIN!

Yola çıktığınızda kimliğinizi unutmamak gibi düşünün. İşinizi değiştirmeyi planladığınız da bütçenizi düşündüğünüz gibi, hayatta zaman akıp giderken de kararlarınızın sizin olduğunu ve sonuçların sizin virajlarınızı barındıracağını unutmayın!

Değerlerinizin hala var olduğunu, vazgeçtiğiniz de kaybedenin asla başkaları olmayacağını unutmayın. Gariplerin gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz fakat garibanlığın ne zaman geleceğini bilmiyoruz.

Çocukları sevin….

Saygı, Sevgi, Sağlık dileklerimle Hoşça Kalın.

 

 
Etiketler: KARAR, KİMİN?,
Yorumlar
Haber Yazılımı