Çetin: ‘Kötü yönetiliyoruz’

SİYASET 30.04.2015 - 08:26, Güncelleme: 02.12.2022 - 10:19
 

Çetin: ‘Kötü yönetiliyoruz’

Saadet Partisi (SP) Zonguldak Milletvekili adayı Yusuf Çetin, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürürken vatandaşlar ile temaslarında önemli açıklamalarda bulundu.
Çetin, yaptığı yazılı açıklamada: “Kötü yönetiliyoruz. İnsanlarımızın hayata ve geleceğe yönelik umutları tükeniyor. Vatandaşlarımızın toplumda bir arada yaşamaya, üretime ve çalışmaya dair şevkleri kırılıyor. Kötü yönetim siyasal kutuplaşma ve çatışmalara; toplumsal gerilim ve anlaşmazlıklara; toplumsal kuralsızlık ve amaçsızlığa; hukuk tanımazlığa; terör ve şiddete; işsizliğe; gelir dağılımında adaletsizliğe; bölgeler arasında dengesizliğe; insanlar arasında depresyona ve diğer psikolojik sorunların artmasına; yetersiz beslenmeye; sağlık sorunlarının, hastalıkların yaygınlaşmasına; aile içi şiddet ve geçimsizliğe, parçalanmalara; ranta ve çarpık kentleşmeye; uyuşturucu bağımlılığına; ve intiharlara; çeteleşme, mafyalaşma ve gasp olaylarının artmasına; tecavüz ve şiddetin yaygınlaşmasına; fuhşa; dilenciliğin, evsiz insanların ve sokak çocuklarının artmasına; kültürel yozlaşmaya; cinayet gibi ağır suçların artmasına; kurumlara ve topluma karşı güvensizliğe; toplumsal duyarsızlığa ve dayanışmanın zayıflamasına; ahlaki değerlerin bozulmasına, çürümesine; kurumlarda ve toplumun her yanında kayırmacılığın yaygınlaşmasına, liyakate önem vermemeye yol açıyor. Adalet kurumlarının iş yükü; güvenlik harcamaları tırmanıyor; eğitim harcamaları bir yük haline geliyor; yerel yönetimin yükü ve harcamaları artıyor. İsraf, rüşvet ve yolsuzluk artıyor; vergi kayıpları yeni ve daha ağır vergi yükleri ile kapatılmaya çalışılıyor.  Kötü yönetim sonucunda kurumlarımız topyekûn çürüyor, toplum çöküyor. Farabi, “Hikmet(bilgelik)yönetimin şartı olmaktan çıktığı gün erdemli devlet yöneticisiz kalır.” Ve “fazla uzun sürmez, yıkılır.” der. Bu sözü, cihanşümul bir tespit ve öğüt olarak değerlendiriyoruz. Saadet çatısı altında Milli İttifak’ı oluşturan bizler, meselelerin farkında olduğumuz kadar, çözüm yollarını da biliyoruz. Tüm varlıklara dair ilahi ve evrensel kaynaklarda ortaya konan ilkeleri esas alarak tüm mahlûkata hak ettiği şefkati göstermeyi, insan haklarına azami ölçüde saygılı olmayı siyasetin esası sayıyoruz. Bu çerçevede; insanı saygın görerek, ülkemizde vatandaşlarımızın bir arada, mutlu, huzur ve güven içinde yaşayacağı bir ortamı tüm vatandaşlarımızın, istek ve taleplerini hesaba katarak birlikte inşa edecek bir yönetim uygulayacağız. Her türlü öneri ve teklifi titizlikle dikkate alıp değerlendireceğiz. Her işin güzel, çabuk ve az maliyetle yapılabilmesi için işi ehline vereceğiz. Hiçbir vatandaşımız arasında, ayrımcılık, kayırmacılık yapmayacağız. İnsan haklarına saygılı, huzurlu, mutlu, barış ve kardeşlik içinde yaşanan bir toplum ve Türkiye için çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi (SP) Zonguldak Milletvekili adayı Yusuf Çetin, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürürken vatandaşlar ile temaslarında önemli açıklamalarda bulundu.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada: “Kötü yönetiliyoruz. İnsanlarımızın hayata ve geleceğe yönelik umutları tükeniyor. Vatandaşlarımızın toplumda bir arada yaşamaya, üretime ve çalışmaya dair şevkleri kırılıyor. Kötü yönetim siyasal kutuplaşma ve çatışmalara; toplumsal gerilim ve anlaşmazlıklara; toplumsal kuralsızlık ve amaçsızlığa; hukuk tanımazlığa; terör ve şiddete; işsizliğe; gelir dağılımında adaletsizliğe; bölgeler arasında dengesizliğe; insanlar arasında depresyona ve diğer psikolojik sorunların artmasına; yetersiz beslenmeye; sağlık sorunlarının, hastalıkların yaygınlaşmasına; aile içi şiddet ve geçimsizliğe, parçalanmalara; ranta ve çarpık kentleşmeye; uyuşturucu bağımlılığına; ve intiharlara; çeteleşme, mafyalaşma ve gasp olaylarının artmasına; tecavüz ve şiddetin yaygınlaşmasına; fuhşa; dilenciliğin, evsiz insanların ve sokak çocuklarının artmasına; kültürel yozlaşmaya; cinayet gibi ağır suçların artmasına; kurumlara ve topluma karşı güvensizliğe; toplumsal duyarsızlığa ve dayanışmanın zayıflamasına; ahlaki değerlerin bozulmasına, çürümesine; kurumlarda ve toplumun her yanında kayırmacılığın yaygınlaşmasına, liyakate önem vermemeye yol açıyor. Adalet kurumlarının iş yükü; güvenlik harcamaları tırmanıyor; eğitim harcamaları bir yük haline geliyor; yerel yönetimin yükü ve harcamaları artıyor. İsraf, rüşvet ve yolsuzluk artıyor; vergi kayıpları yeni ve daha ağır vergi yükleri ile kapatılmaya çalışılıyor. 

Kötü yönetim sonucunda kurumlarımız topyekûn çürüyor, toplum çöküyor. Farabi, “Hikmet(bilgelik)yönetimin şartı olmaktan çıktığı gün erdemli devlet yöneticisiz kalır.” Ve “fazla uzun sürmez, yıkılır.” der. Bu sözü, cihanşümul bir tespit ve öğüt olarak değerlendiriyoruz. Saadet çatısı altında Milli İttifak’ı oluşturan bizler, meselelerin farkında olduğumuz kadar, çözüm yollarını da biliyoruz. Tüm varlıklara dair ilahi ve evrensel kaynaklarda ortaya konan ilkeleri esas alarak tüm mahlûkata hak ettiği şefkati göstermeyi, insan haklarına azami ölçüde saygılı olmayı siyasetin esası sayıyoruz. Bu çerçevede; insanı saygın görerek, ülkemizde vatandaşlarımızın bir arada, mutlu, huzur ve güven içinde yaşayacağı bir ortamı tüm vatandaşlarımızın, istek ve taleplerini hesaba katarak birlikte inşa edecek bir yönetim uygulayacağız. Her türlü öneri ve teklifi titizlikle dikkate alıp değerlendireceğiz. Her işin güzel, çabuk ve az maliyetle yapılabilmesi için işi ehline vereceğiz. Hiçbir vatandaşımız arasında, ayrımcılık, kayırmacılık yapmayacağız. İnsan haklarına saygılı, huzurlu, mutlu, barış ve kardeşlik içinde yaşanan bir toplum ve Türkiye için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inanisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.