Engiz: ‘1 Mayıs’ta alanlarda olacağız’

30.04.2015 - 08:01, Güncelleme: 02.12.2022 - 10:19
 

Engiz: ‘1 Mayıs’ta alanlarda olacağız’

KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Zuhal Engiz, 1 Mayıs’ta alanlarda olacaklarını söyledi.
BES Zonguldak Şube Başkanı Zuhal Engiz, sendika binasında yaptığı açıklamada, Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca işçi-emekçi ve ezilen halkların 1 Mayıs’a çalışma ve yaşam şartlarının giderek ağırlaştığı koşullarda girdiğini ifade etti. Kardeşçe bir yaşam istediklerini ifade eden Engiz:  “Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta emek ve demokratik kitle örgütleri olarak insanca çalışmak ve insanca yaşamak isteyen biz emekçiler demokrasi, özgürlük, eşitlik ve barış taleplerimizi haykırmak için 1 Mayıs’ta Zonguldak’ta alanlarda olacağız. Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca işçi-emekçi ve ezilen halklar 2015 1 Mayıs’ına çalışma ve yaşam şartlarının giderek ağırlaştığı, işsizliğin, güvencesizliğin arttığı koşullarda giriyor. Sermayenin hanesine daha fazla sömürü ve kar yazan emperyalist-kapitalist sistem, emekçi sınıflar ve ezilen halklar için daha çok yoksulluğa, işsizliğe, açlığa, savaşa ve ölüme neden oluyor. Kayıt dışılığın, kuralsız, güvencesiz çalışmanın, taşeron ve iş cinayetleri Cumhuriyetinin merkez üssü haline getirilen bir ülkenin ezici çoğunluğunu oluşturan işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, tüm ezilenler olarak bu iki dünya arasındaki farkı her gün iliklerimize kadar yaşıyoruz. Tüm emek düşmanı sermaye iktidarları gibi AKP’de yan yana gelmemizden birlik olmamızdan korkuyor. Demokrasinin, adaletin, barışın, kardeşliğin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmadığı bir ülkede emeğin haklarından söz etmenin mümkün olmadığını her gün yaşayarak öğreniyoruz. Kamu hizmetlerinin ticarileştirilerek tasfiye edilmesinin hedeflendiği bir ülkenin esnek, güvencesiz, taşeron çalışma ile iş güvencesi başta olmak üzere en temel özlük hakları elinden alınmak istenen 21. Yüzyılın dünyasında devlet tarafından hala kapı kulu olarak görülen kamu emekçileri olarak her zaman olduğu gibi birlik mücadele ve dayanışma günümüz 1 Mayıs’ta da yüreklerin demokrasi, eşitlik, adalet, barış ve kardeşlik için çarptığı emeğin saflarında olacağız. Biz insanca, özgürce, kardeşçe bir yaşam istiyoruz. Ülkemizde yepyeni, umutlu bir hayatın filizlenmesini sağlayacak, umut sende, bende, bizde, umut birliğimizde, mücadelemizde, dayanışmamızda. Emeğin, kardeşliğin dünyası umudumuzu rengarenk bayraklarımızla, türkülerimizle ve halaylarımızla kol kola, omuz omuza büyütmek için haydi 1 Mayıs’a” şeklinde konuştu. HABER : Aslı YALCI
KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Zuhal Engiz, 1 Mayıs’ta alanlarda olacaklarını söyledi.
BES Zonguldak Şube Başkanı Zuhal Engiz, sendika binasında yaptığı açıklamada, Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca işçi-emekçi ve ezilen halkların 1 Mayıs’a çalışma ve yaşam şartlarının giderek ağırlaştığı koşullarda girdiğini ifade etti.
Kardeşçe bir yaşam istediklerini ifade eden Engiz:  “Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs’ta emek ve demokratik kitle örgütleri olarak insanca çalışmak ve insanca yaşamak isteyen biz emekçiler demokrasi, özgürlük, eşitlik ve barış taleplerimizi haykırmak için 1 Mayıs’ta Zonguldak’ta alanlarda olacağız. Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca işçi-emekçi ve ezilen halklar 2015 1 Mayıs’ına çalışma ve yaşam şartlarının giderek ağırlaştığı, işsizliğin, güvencesizliğin arttığı koşullarda giriyor. Sermayenin hanesine daha fazla sömürü ve kar yazan emperyalist-kapitalist sistem, emekçi sınıflar ve ezilen halklar için daha çok yoksulluğa, işsizliğe, açlığa, savaşa ve ölüme neden oluyor. Kayıt dışılığın, kuralsız, güvencesiz çalışmanın, taşeron ve iş cinayetleri Cumhuriyetinin merkez üssü haline getirilen bir ülkenin ezici çoğunluğunu oluşturan işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, tüm ezilenler olarak bu iki dünya arasındaki farkı her gün iliklerimize kadar yaşıyoruz. Tüm emek düşmanı sermaye iktidarları gibi AKP’de yan yana gelmemizden birlik olmamızdan korkuyor. Demokrasinin, adaletin, barışın, kardeşliğin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmadığı bir ülkede emeğin haklarından söz etmenin mümkün olmadığını her gün yaşayarak öğreniyoruz. Kamu hizmetlerinin ticarileştirilerek tasfiye edilmesinin hedeflendiği bir ülkenin esnek, güvencesiz, taşeron çalışma ile iş güvencesi başta olmak üzere en temel özlük hakları elinden alınmak istenen 21. Yüzyılın dünyasında devlet tarafından hala kapı kulu olarak görülen kamu emekçileri olarak her zaman olduğu gibi birlik mücadele ve dayanışma günümüz 1 Mayıs’ta da yüreklerin demokrasi, eşitlik, adalet, barış ve kardeşlik için çarptığı emeğin saflarında olacağız. Biz insanca, özgürce, kardeşçe bir yaşam istiyoruz. Ülkemizde yepyeni, umutlu bir hayatın filizlenmesini sağlayacak, umut sende, bende, bizde, umut birliğimizde, mücadelemizde, dayanışmamızda. Emeğin, kardeşliğin dünyası umudumuzu rengarenk bayraklarımızla, türkülerimizle ve halaylarımızla kol kola, omuz omuza büyütmek için haydi 1 Mayıs’a” şeklinde konuştu.


HABER : Aslı YALCI
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inanisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.