Ören, “Her makama ağzı sulanarak koşanları dikkatle izliyoruz”

EĞİTİM 21.05.2015 - 08:44, Güncelleme: 02.12.2022 - 10:19
 

Ören, “Her makama ağzı sulanarak koşanları dikkatle izliyoruz”

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören, dün basın toplantısı düzenleyerek, AKP’ye yakın bazı sendikaların boşalan kadroları paylaştığını vurguladı.
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ören, KYK Zonguldak İl Müdürüne Seslenerek, Hangi ihtiyaçtan dolayı ve hangi birikimle buraya aday oldunuz. Sayın Müdür,  Türk Eğitim Sen olarak bizden size tavsiye koltuğu fazla ısıtmayın 7 Haziran yaklaşıyor” dedi. Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören, basın toplantısı düzenleyerek, görevde yükselmeyi liyakat ve yeterlilik esaslarına uyulması kaydıyla doğru bulduklarına dikkat çekti. Torba yasada yapılan değişiklikle 6639 sayılı kanunla Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) Genel Müdürlüğüne bağlı yirmi bölge müdürlüğünün kapatılarak 81 İl Müdürlüğüne dönüştürüldüğünü ifade eden Ören, “Zonguldak’ta vekaletle yönetilen ve ilgili yasayla boş halen gelen İl Müdürlüğüne, Etüt ve Proje Müdürü Hayri Bulazer atanmıştır. Kerameti kendinde meçhul olan bu kişi AKP iktidarıyla birlikte önce Devrek İmam Hatip Lisesi’ne Müdür Yardımcısı olarak atanmış, sonra önünde müdür başyardımcısı olduğu halde müdür vekili olarak görevlendirilmiş nihayet 2010 yılında Devrek İmam Hatip Lisesi’ne müdür olarak atanmıştır. Daha etüdün ve projenin ne olduğunu anlamadan kendini KYK il müdürü olarak bulmuştur” dedi. “Bu iktidarın şanından olsa gerek” Görevde yükselmenin her kamu çalışanın en doğal hakkı olduğunu ve buna yürekten inandığını belirten Ören, “Merdivenleri birer birer çıkmam önemlidir. Önemli olan bir başka konuda yetkin olduğun alanda yükselmektir. İktidar nasıl olsa bizden diyerek anasınıfı öğretmenini spor uzmanı, Fransızca öğretmenini ilçe spor müdürü, imamı ilçe spor müdürü, yine ‘jet imam lakabıyla’ bir başka imamı hastane müdürü, ve bugün bir ilahiyatçıyı KYK İl Müdürü yapmak iktidarın şanından olsa gerek” şeklinde konuştu. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 652 sayılı KHK ile Bakanlık teşkilatında görev yapan merkez il ve ilçe müdürlerinin görevden alındığını, tecrübe ve liyakatın çöpe atıldığını ifade eden Ören, “İşte bu yasa ile KYK’da görev yapan pek çok değerli Yurtkur yöneticisi kendini araştırma uzmanı olarak bulmuş ve şuanda ne yapacağını bilemez durumdadır. Yani ortalık yine karışmış AKP ve yandaş sendika durumdan vazife çıkararak boşalan kadroları paylaşmaya başlamıştır” ifadelerini kullandı. “Bir taraftan Allah, diğer taraftan yallah diyerek” Konuşmasının devamında KYK Zonguldak İl Müdürü’ne seslenen Ören, 7 Haziran seçimleriyle tablonun değişeceğini söyleyerek, “Hangi ihtiyaçtan dolayı ve hangi birikimle buraya aday oldunuz. Sayın Müdür,  Türk Eğitim Sen olarak bizden size tavsiye koltuğu fazla ısıtmayın 7 Haziran yaklaşıyor. Türk Eğitim Sen olarak görevde yükselmeyi liyakat ve yeterlilik esaslarına uyulması kaydıyla olumlu ve doğru buluyoruz. Yalnız bir taraftan Allah deyip diğer taraftan yallah diyerek her makama ağzı sulanarak koşanları dikkatle izliyoruz” dedi.  HABER: GÖKSU BAYRAM
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören, dün basın toplantısı düzenleyerek, AKP’ye yakın bazı sendikaların boşalan kadroları paylaştığını vurguladı.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ören, KYK Zonguldak İl Müdürüne Seslenerek, Hangi ihtiyaçtan dolayı ve hangi birikimle buraya aday oldunuz. Sayın Müdür,  Türk Eğitim Sen olarak bizden size tavsiye koltuğu fazla ısıtmayın 7 Haziran yaklaşıyor” dedi.
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Şahin Ören, basın toplantısı düzenleyerek, görevde yükselmeyi liyakat ve yeterlilik esaslarına uyulması kaydıyla doğru bulduklarına dikkat çekti. Torba yasada yapılan değişiklikle 6639 sayılı kanunla Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) Genel Müdürlüğüne bağlı yirmi bölge müdürlüğünün kapatılarak 81 İl Müdürlüğüne dönüştürüldüğünü ifade eden Ören, “Zonguldak’ta vekaletle yönetilen ve ilgili yasayla boş halen gelen İl Müdürlüğüne, Etüt ve Proje Müdürü Hayri Bulazer atanmıştır. Kerameti kendinde meçhul olan bu kişi AKP iktidarıyla birlikte önce Devrek İmam Hatip Lisesi’ne Müdür Yardımcısı olarak atanmış, sonra önünde müdür başyardımcısı olduğu halde müdür vekili olarak görevlendirilmiş nihayet 2010 yılında Devrek İmam Hatip Lisesi’ne müdür olarak atanmıştır. Daha etüdün ve projenin ne olduğunu anlamadan kendini KYK il müdürü olarak bulmuştur” dedi.
“Bu iktidarın şanından olsa gerek”
Görevde yükselmenin her kamu çalışanın en doğal hakkı olduğunu ve buna yürekten inandığını belirten Ören, “Merdivenleri birer birer çıkmam önemlidir. Önemli olan bir başka konuda yetkin olduğun alanda yükselmektir. İktidar nasıl olsa bizden diyerek anasınıfı öğretmenini spor uzmanı, Fransızca öğretmenini ilçe spor müdürü, imamı ilçe spor müdürü, yine ‘jet imam lakabıyla’ bir başka imamı hastane müdürü, ve bugün bir ilahiyatçıyı KYK İl Müdürü yapmak iktidarın şanından olsa gerek” şeklinde konuştu.
Milli Eğitim Bakanlığı’nda 652 sayılı KHK ile Bakanlık teşkilatında görev yapan merkez il ve ilçe müdürlerinin görevden alındığını, tecrübe ve liyakatın çöpe atıldığını ifade eden Ören, “İşte bu yasa ile KYK’da görev yapan pek çok değerli Yurtkur yöneticisi kendini araştırma uzmanı olarak bulmuş ve şuanda ne yapacağını bilemez durumdadır. Yani ortalık yine karışmış AKP ve yandaş sendika durumdan vazife çıkararak boşalan kadroları paylaşmaya başlamıştır” ifadelerini kullandı.
“Bir taraftan Allah, diğer taraftan yallah diyerek”
Konuşmasının devamında KYK Zonguldak İl Müdürü’ne seslenen Ören, 7 Haziran seçimleriyle tablonun değişeceğini söyleyerek, “Hangi ihtiyaçtan dolayı ve hangi birikimle buraya aday oldunuz. Sayın Müdür,  Türk Eğitim Sen olarak bizden size tavsiye koltuğu fazla ısıtmayın 7 Haziran yaklaşıyor. Türk Eğitim Sen olarak görevde yükselmeyi liyakat ve yeterlilik esaslarına uyulması kaydıyla olumlu ve doğru buluyoruz. Yalnız bir taraftan Allah deyip diğer taraftan yallah diyerek her makama ağzı sulanarak koşanları dikkatle izliyoruz” dedi. 

HABER: GÖKSU BAYRAM

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inanisgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.